Kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar ila 47.000 dolar arasında sıkışıp kalması nedeniyle yatay seyretmekte. Geçtiğimiz haftalarda önemli bir ivme yakalayan BTC, şu an bu performansını devam ettiremiyor ancak Bitcoin balinaları çoktan harekete geçmiş gibi.

Son 24 saatlik verilere bakıldığında anonim Bitcoin balinalarının önemli adımlar attıkları görülüyor. 24 saatlik süre içerisinde ortalama olarak 21.000 BTC içeren birçok transferin yaptığı görülüyor. Toplamda ise 60 milyar dolarlık BTC’nin transfer edilmiş olması yatırımcılara korku veriyor gibi gözğküyor.

60 transferin her birinin yaklaşık 1 milyar dolarlık veya buna çok yakın miktarda BTC içerdiği görülüyor. Genel olarak ise iki milyona yakın BTC’nin anonim cüzdanlar arasında transfer edildiği aktarılmakta. Toplam miktarın tam olarak 60.480.000.000 dolara denk geldiği görülüyor.

Bu transferlerin her birinde yaklaşık 13 dolarlık işlem ücreti ödendiği görülüyor. Bu da aslında balinaların özellikle işlem ücretlerinin düştüğü anda transfer yapma hedefinde olduğunu göstermekte.

CryptoQuant verilerine göre ise Bitcoin balinaları son dönemde devamlı olarak BTC alımı yapıyor. Bu transferlerin sadece anonim cüzdanlar arasında yapılmış olması ise bunların alış mı yoksa satış mı olduğunun bilinmesini engelliyor. Borsalarla etkileşime girilmemesi ise bunun OTC tabanlı olabileceğini gösteriyor.

Yine de milyarlarca dolarlık transferlerin piyasada panik oluşturması bir hayli normal. Bu miktar 60 milyar dolar olunca da paniğin artması çok daha normal olarak görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz