Faaliyetlerini büyük ölçüde Kuzey Amerika’da yürüten Londra merkezli Argo Blockchain, temmuz ayı genelinde bir önceki aya kıyasla yaklaşık %35 oranında bir artışla 225 adet Bitcoin (BTC) ürettiğini açıkladı.

Argo Blockchain tarafından salı günü paylaşılan sayılara göre şirket, temmuz ayında madencilik faaliyetlerinden 7.79 milyon dolar değerinde gelir elde etti. Argo, haziranda 167 Bitcoin üretip, 6.03 milyon dolar gelir açıklamıştı.

Şirket CEO’su Peter Wall, bir önceki aya kıyasla daha çok Bitcoin üretmiş olmalarıyla ilgili, “Global hash oranındaki ve madencilik zorluğundaki düşüşü fırsata çevirebildiğimiz için mutluyum.” dedi.

Kuzey Amerika’daki 45 megavatlık tesislerinde madencilik yapan şirket, yılın başından beri toplamda 1.108 tane Bitcoin kazdı. Argo Blockchain’in ay sonu itibarıyla 1.496 Bitcoin’i bulunuyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanan Argo Blockchain, geçen ayın sonunda yaptığı açıklamada Teksas’taki 200 megavatlık yeni tesisinin 2022’nin ilk yarısı bitmeden tamamlanmış olacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz