Bitcoin Fiyatı Eylül Ayında 80 Bin Dolara Çıkabilir İddiası!

0
29

Bağımsız piyasa analisti Nunya Bizniz yaptığı paylaşımlarda ortaya ilginç bir veri attı. Bu veriye göre önceki 10 günlük boğa koşularının her birinin bir sonraki aşamada fiyatını ikiye katlayarak ilerlediğini savundu. Bu sebeple bunun tekrarlanması halinde Bitcoin fiyatının önümüzdeki bir veya iki ay içerisinde 80 bin dolar seviyesine gelebileceğini iddia etti. Bu tahminin çok uçuk olmadığını düşünen bir çok analist mevcut. Bazı veriler Bitcoin fiyatının 185 bin dolara gidebileceğini bile iddia ediyor. Ancak şaşırtıcı olan ise analistin bir tarih vermesi oldu.

Bitcoin fiyatının 80 bin dolara çıkabileceğini söyleyen analist Nunya Bizniz bunun sebebinin Halving olduğunu söyledi. Halving yarılanma ödüllerinin ardından gelen etkiden bahsetti. 2013 yılında gerçekleşen ilk halving ardından BTC fiyatının yeni bir rekor kırması 326 gün sürdü. 2016 yılında gerçekleşen halving sonrası Bitcoin 526 gün sonra yeni bir zirveye yükseldi. Bu, Bitcoin’in döngüsünün tarihini 20 Eylül 2021 tarihine kaydırıyor ve bahsettiğimiz 10 günlük yükseliş mumu ile çakışıyor. Bu ünlü analiste göre yükseliş ihtimalini arttıran faktörler arasında. Ancak bu verilerin çalışıp çalışmayacağı ise bilinmiyor.

Bulunduğumuz döngünün 2016 ve özellikle 2013 yıllarına benzediğini söyleyen analistler son çeyrekte 6 haneli fiyatları görmemizin imkansız olmadığını belirtti. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi kripto paraların destekçilerinin son döngüde oldukça artması diyebiliriz. Elon Musk ve Michael Saylo gibi isimlerinde artık Bitcoin yatırımı ile ilgilendiğini düşünürsek imkansız gelmediği ortada. Önceki boğa koşuları sebebi ile bir çok insan yıl sonu rallisi bekliyor. Bu konuda çok sayıda iddia olsa da net bir fikir birliğinin olduğu söylenemez. Çoğu analist bir yıl sonu beklentisi içinde.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz