Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Avrupanın En Büyük Parkı Bitcoin (BTC) ile Ödemeleri Kabul edecek!

Avrupanın En Büyük Parkı Bitcoin (BTC) ile Ödemeleri Kabul edecek!

0
Avrupanın En Büyük Parkı Bitcoin (BTC) ile Ödemeleri Kabul edecek!

Son dönemde kripto paralara olan ilginin artması engellenmez bir durumda devam ediyor. El Salvador Hükümeti’nin Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıması ve birçok ülkenin de kripto paraları yasallaştırma çalışmaları sürmekte. Şirketlerin kripto paralar ile ortaklık duyuruları birbirini izlemeye devam etmekte. Bugün, BAE Menkul Kıymet ve Borsa Düzenleyicisinin, kripto varlıkları serbest ticaret bölgesinde tanıması ise kripto birimlerine olan ilgiyi göstermekte.

Dünya gündeminin yoğun ilgi gösterdiği kripto piyasasında yeni ortaklıklar ve anlaşmalar ardı ardına sıralanmakta. Küresel sistemin blokchain teknolojisine ayak uydurma çabası da son hızla devam ettiği görülmekte.

Güney Avrupa’da bulunan PortAdventureWorld eğlence ve tatil merkezi, Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak ekleyeceklerini söyledi. İki tema parkı ve altı oteli bulunan İspanyol cazibe kompleksi yılda 5 milyona yakın turist ağırlamakta.

Tesis Güney Avrupa’nın en büyük Thema Park Resort olma özelliği ile bilinmekte. Parkın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurması, diğer cazibe merkezlerinin de benzer adımlar atmasını kolaylaştırabilecek nitelikte.

BTC’yi kabul etmek, dijitalleşmeyi geliştirmenin ve yenilikleri kabul etmenin bir parçası olarak görülmekte. PortAventureWorld şu anda işlemleri “basit“ ve “güvenli“ kılacak bir yazılım üzerinde çalışmaları sürdürmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz