Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Beyaz Saray, Bitcoin (BTC) Yasası Konusunda Kararını Belli Etti!

Beyaz Saray, Bitcoin (BTC) Yasası Konusunda Kararını Belli Etti!

0
Beyaz Saray, Bitcoin (BTC) Yasası Konusunda Kararını Belli Etti!

Söz konusu verginin kripto para madencilerinden, ağ düğümlerinden ve bunun gibi işlemlerin onaylanmasından sorumlu kişilerden alınması planlanıyor.
IRS tarafından yapılan açıklamada ise bu vergi alınırken kişisel bütün bilgilerin de toplanacağı vurgulandı. Bu da kripto para sektöründeki merkezsizliğin tamamen bitmesi anlamına geliyor.

İlgili yasa taslağının değiştirilmesi ve tartışmalı bir cümlenin kaldırılması için ABD’de imza kampanyaları bile düzenlendi ancak şu an için sonuç alınamadı. Beyaz Saray da sonunda buradaki kararını belli etmiş olabilir.

Senatörler Mark Warner ve Rob Portman tarafından hazırlanıp onaya sunulan “son dakika taslağı”, görünüşe göre Beyaz Saray’ın onayını aldı veya almak üzere.

Buna karşın kripto para dostu senatörler Cynthia Lummis, Pat Toomey ve Ron Wyden tarafından hazırlanan yasa taslağının ise Beyaz Saray’ın ilgisini çekmediği aktarılıyor.

Washington Post ekonomisti Jeff Stein, bunun hakkında tweet atarak içeriden bilgi aldığını ortaya koydu. Bu haber ise kesinlikle kripto para sektörünü kötü etkileyebilir ve sektörde ciddi anlamda bir karmaşa yaşanmasına yol açabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz