Japonya, başından beri her zaman kripto para birimlerine karşı sıcak bir tavır sergiledi. Ancak Japonya’nın bu tavrı, kripto para birimlerine karşı katı kuralları olmadığı anlamına gelmez. Japonya, borsalarda listelenen kripto para birimlerini, vatandaşları için iyi projeler olduklarından emin olmak için dikkatlice incelemektedir. Bu nedenle, ADA’nın Japonya’daki borsalarda listelenmek için onay alması ADA’yı daha da değerli hale getiriyor.

En umut verici kripto para projelerinin üzerine kritik ürünler ve çözümler oluşturmaya odaklanan Blockchain şirketi dcSpark’ın CTO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Guillemot, paylaştığı bir tweetle, Japonya’nın kripto para birimlerinin borsalarda listelenebilmesi için son derece katı kurallara sahip olduğunu belirtti.

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) artık Japon borsalarında işlem görmesine izin verilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in yanında yer alıyor. Öte yandan ADA’nın Japonya’dan onay alması, Cardano fiyatında ileriye dönük artışlara neden olabilir.

Guillemot, popüler kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase’in Cardano’u (ADA) listelemesini, Japonya’nın ADA’yı listelenmek için onaylamasıyla karşılaştırdı. Coinbase’in ADA’yı listelemesi piyasa için oldukça önemli bir haberdi. Ancak bu haber, ülkedeki kripto para birimlerine yapılan katı düzenlemeler nedeniyle Japon kullanıcıları etkilemedi.

Öte yandan Cardano ICO, 2015 yılında çoğunlukla Japonya’da gerçekleşmiş olmasına rağmen, ADA şimdiye kadar hiçbir Japon borsasında listelenmedi. Ancak ADA’nın onay alması ile birlikte, Japonya’daki yatırımcıların nihayet kendi ülkelerindeki borsaları kullanarak Cardano (ADA) ile işlem yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz