Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Binance, Airdrop İmkanı Sunan Kripto Para Girişimine Yatırım Yaptı

Binance, Airdrop İmkanı Sunan Kripto Para Girişimine Yatırım Yaptı

0
Binance, Airdrop İmkanı Sunan Kripto Para Girişimine Yatırım Yaptı

Kripto para borsası Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, EigenLayer tabanlı likit restaking protokolü Renzo’ya yatırım yapmıştır. Likit restaking protokolleri, kullanıcıların teknik karmaşalarla uğraşmadan likiditeyi serbest bırakarak sermaye verimliliğini artırmak için önemli bir rol oynamaktadır. Ethereum ekosistemindeki restaking protokolleri son zamanlarda büyük ilgi görmektedir. Andreessen Horowitz’un EigenLayer projesine 100 milyon dolar yatırım yaptığı bilinmektedir.

Likit restaking projeleri, Ethereum ağında staking yapan kullanıcılara ETH’leri karşılığında likit staking tokenları vererek, kullanıcıların bunları Ethereum ağı dışındaki ağlarda da kullanarak getiri elde etmelerini sağlar. Binance Labs geçtiğimiz ay Puffer Finance isimli bir restaking protokolüne yatırım yapmıştı ve bu protokole yapılan yatırım 1 milyar doları aşmıştır.

Renzo, Binance’den aldığı yatırımla BNB Chain üzerinden restaking hizmeti sunmayı planlamaktadır. BNB Chain kullanıcıları, ETH karşılığında Renzo’nun likit staking token’ı olan ezETH’i alarak EigenLayer puanı ve Renzo’nun “ezpuanları” ile ödüller kazanabileceklerdir. Bu puanlar doğrudan piyasada alınıp satılamaz ancak gelecekte projelerin düzenleyebileceği airdroplarda kullanılabileceği düşünülmektedir.

Şu anda beta aşamasında olan Renzo’nun ana ağının EigenLayer’ın üçüncü aşamaya geçmesinden sonra faaliyete geçmesi beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz