“Who Stole My Beard?” adlı oyun, içerisindeki bulmacaların çözülmesi ile oyuncuları Bitcoin içeren bir cüzdana ulaştıracak. Yani oyunculara bedava Bitcoin verileceğini duyurdu.

Son dönemlerde özellikle yeni nesil yatırımcıların ilgisini çeken kripto paralar yeni bir oyunda karşımıza çıkıyor. Bu oyunda bulmacayı çözebilen ilk kişiyi en büyük kripto para birimi olan Bitcoin dolu bir cüzdan bekliyor olacak.

Bu bilgisayar oyunun içeriği Beardsville’de çalınan bir sakalı bulmakla ilgili. Ve bu oyunda bulunan bulmacayı çözmeyi başaran ilk oyuncuya ücretsiz Bitcoin verilecek.

“Who Stole My Beard?” oyunu, her biri tek bir kelime içeren 12 tane sanal kağıt parçası içeriyor. Bu kağıtlar içerisinde bulunan kodu kırabilen ilk kişi ise içinde gerçek Bitcoin bulunan bir Electrum Cüzdanının sahibi olacak.

Kağıtlarda bulunan kodların her biri, onlara sahip olanların bir kripto para cüzdanına erişmesine izin veren bir dizi rastgele kelimeyi içeriyor.

Oyunun geliştiricisi Kaliforniyalı Neil Collier, bu cüzdana “bir miktar Bitcoin” aktardığını ancak ne kadar olduğunu açıklamayacağını söyledi.

Collier geçtiğimiz gün Reddit’e “Yaklaşık bir yıl önce Bitcoin’e düştüm ve onu seviyorum” diye yazdı. “Bu hamlem Bitcoin hakkında farkındalığı artıracak (ve tutku ile projemi teşvik edecek) her şeyi içeriyor.” cümlesi ile de söylediklerini destekledi.

Reddit’teki bazı potansiyel oyuncular, oyunda bulunan ipucu cümleleri için madencilik yaparak, kriptoda sıklıkla olduğu gibi eğlenceyi ön plana koyan botlarla ilgili endişelerini dile getirdi. Collier ise bu endişelere henüz bir cevap vermedi.

Oyun 2 Ağustos’ta çıkacak ve sadece belli bir izin ile satın alınabilecek. Collier, Bitcoin ile de satın alınabilecek bir sürüm de yayınlayacağını söyledi.

Bitcoin ayrıntısının dışında oyunun içeriğine bakacak olursak Who Stole My Beard? retro RPG dedektif oyunu. Oyun, herkesin kanunen sakal bırakmasının zorunlu olduğu bir kasabada geçiyor.

Bir basın açıklamasında bulmacanın nasıl çözüleceğine dair ipuçları verildi. Oyuncu, evcil köpeği Leo ile birlikte “sahte sakallar, aptal eşyalar ve şüphelci yaklaşım” kullanarak oyunda bulunan gizemi çözmeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz