Bitcoin (BTC) İçin Kritik Destek Sinyal Verdi: Hedef 50.000 Dolar Mı?

0
35

Kripto para piyasası bir süre devam eden düşüşü, son iki günde tamamen yeşile dönerek telafi etmeye başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.000 dolardan işlem görüyor ve son 1 haftada %9 yükseliş kaydetti. Bitcoin’in kaydettiği bu yükseliş piyasanın geneline yansıdı ancak herkes bu yükselişin kalıcı olup olmadığını merak etmekte.

Bitcoin fiyatı kritik direnç olan 34.000 doları kırıp burayı yeniden destek haline getirse de asıl kritik noktanın 36.000 dolar ila 42.000 dolar arasında bulunduğu bilinmekte. Bitcoin bu seviyelere çıkana kadar net bir şekilde piyasanın eski haline döndüğünü söylemek pek mümkün olmayabilir. Buna rağmen Bitcoin fiyatının kritik desteğin üzerine çıkıp burada tutunması, 50.000 dolara işaret ediyor olabilir.

Ünlü kripto para analisti Joseph Young, yayınladığı BTC/USD grafiğinde 50.000 doların sanıldığından da yakın olduğunun altını çizdi. Young, BTC’nin toparlanma sürecine girdiğini vurgulayarak 34.000 doların altında günlük kapanış olmadığı müddetçe sorun olmadığını da ifade etti.

Bitcoin daha önceki sert düşüşünde iki kere 30.000 doların altına inse de haftalık kapanışta bunun üzerine çıkmayı başardı. JPMorgan’ın tahminlerine göre Grayscale’in yüklü GBTC hissesi kilit açımı fiyatı düşüş yönlü sert etkileyebilecek konumda olsa da bu durum sanıldığı kadar uzun vadeli olmadı ve etkisi kısa sürdü.

BTC, şu an için regülasyon darbesine ve Grayscale haberine de göğüs gererek yeniden 34.000 dolara çıktı ve Young’a göre BTC’yi durduracak bir şey kalmamış olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz