Caracas Air CEO’su Oliver Laufer, bugün yaptığı açıklamada lider kripto para birimini ödeme sistemlerine entegre ettiğini açıkladı.

Venezuela havacılık akademisi Caracas Air, Bitcoin’i (BTC) bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Caracas Air CEO’su Oliver Laufer, bugün yaptığı açıklamada lider kripto para birimini ödeme sistemlerine entegre ettiğini açıkladı.

Caracas Air CEO’su Oliver Laufer, Twitter üzerinden yaptığı açıklama şirketin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini aktardı. Bununla birlikte Bitcoin ile ödeme yapan müşterilerin özel indirim fırsatlarından yararlanabileceğini bildirdi.

Başarılı CEO, Bitcoin fiyatının USD cinsinden belirleneceğini ve günün fiyatı üzerinden ödemeleri kabul edeceklerini belirtti. Caracas Air’in bu hamlesi ile birlikte, Venezula’da kripto para birimlerini benimseyen şirketlere bir yenisi daha eklendi. Bu adım ülkedeki artan enflasyon ve yerel para birimi Bolivar’a olan güvensiz ortamın bir sonucu olarak yorumlanıyor. Venezuela Bolivarı bu dönemde oldukça zor bir sınavdan geçiyor.

Bunun yanı sıra Caracas Air’in yeni hamlesi, ülkedeki hiperenflasyondan dolayı vatandaşların alternatif ödeme yöntemlerini sıklıkla tercih ettiği dönemde geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz