Bitcoin Alımı Sonrası Micheal Saylor’dan Çarpıcı Açıklamalar Geldi!

0
5

Bitcoin (BTC), 50 bin dolar seviyesinin altında durgun fiyat hareketini sürdürüyor. Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC konusunda iyimserliğini devam ettiriyor.

Saylor’a göre Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak yükselişi, dünyanın en büyük varlık sınıfı olan altın için uzun vadede bir kıyamet anlamına gelebilir. Yahoo Finance Live’a konuşan Saylor, bu hafta düzenlenen Kongre Görüşmesi hakkında konuştu. Yönetici, tartışmanın nihai kazananının Bitcoin olduğuna inanıyor. Saylor’a göre, küresel çapta, ”BTC satın al, Altın sat” stratejisinin bu yıl yatırımcılar için ivme kazandığını söyledi. Teşvik odaklı enflasyonist ortamın BTC için iyi bir gelişme olduğuna inanıyor. Altını ölü bir kaya olarak nitelendiren Saylor, yapılabilecek en iyi şeyin 10 trilyon dolar değerinde altın satıp Bitcoin almak olduğunu söylüyor. MicroStrategy CEO’su röportajı sırasında şunları söyledi:

BTC tarafından tehdit edilen tek varlık altındır. Yapabileceğiniz en iyi şey, 10 trilyon dolarlık altının tamamını satmak ve BTC satın almaktır. Altın ölü bir kayadır. En kötü performans gösteren varlık. Altın için umut yok.

Basit bir örnek verecek olursak, sene başından bu yana Bitcoin fiyatları yüzde 63 arttı. BTC fiyatı bir noktada zaten yüzde 100’den fazla arttı. Öte yandan, Altın fiyatları bugüne kadar yüzde 9’dan fazla değer kaybetti. 9 Aralık Perşembe günü MicroStrategy, yine BTC satın aldığını duyurdu. Son tweetinde Michael Saylor şunları kaydetti:

MicroStrategy, BTC başına ortalama 57,477 dolarlık bir ortalama fiyatla 82.4 milyon dolar nakit karşılığında 1.434 BTC satın aldı. Bugün itibariyle toplam 122.478 Bitcoin hodl ediyoruz, BTC başına ortalama 29.861 dolar fiyatla toplam 3.66 milyar dolar yatırdık.

Küresel Bitcoin kabulüne ve uzun vadeli enflasyona işaret eden Saylor, “Bunu daha önce de söyledim, Bitcoin her geçen gün daha da yükseliyor” dedi. Ancak BTC eleştirmeni Peter Schiff, Saylor’a sert çıkıştı ve onu yatırımcıların parasını boşa harcamakla suçladı.

Altın tutkunu, “Elbette hata yapıyorsun. Bitcoin gemisiyle battığınız açık. Çöpe attığınız sadece kendi paranız olsaydı sorun olmazdı. Ancak hissedarların parasını da boşa harcıyorsunuz.hissedarlarının gemiyi batmadan terk etmelerini öneririm.” ifadesini kullandı.  Daha fazla BTC haberi için, Kriptoarena.com adresinizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz