Bitcoin, Altın ve Euro Düşüyor, Dolar Yeni Zirvelere Koşuyor!

0
3

ABD dolar endeksi (DXY) tekrardan değer kazanmaya başladı. Dolardaki bu yükselişlerin beklenenden uzun sürmesi ise bazı fiat para birimlerinin ve yatırım araçlarının düşüş yaşamasına sebebiyet vermekte.

Son günlerde yaşananların ardından 1 ABD doları, 1.01 Euro‘ya eşit oldu. Artık Euro’dan daha değerli olan dolar, yatırımcılar nezdinde artık düşüşe geçmesi isteniyor.

Her ne kadar doların düşüşe geçmesi, Euro‘nun, Bitcoin‘in ve Altın‘ın yükselişe geçmesini sağlayabilecek olsa da, DXY son dönemlerin zirve noktası olan 108.69 doların üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştirdi.

Bu kapanışın ardından 2’li tepe formasyonu oluşturmayacak olan DXY, parabolik yükselen trendin retest bölgesi olan 110 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşaması beklenebilir.

ABD dolar endeksinin son günlerdeki zirve noktasını aşması, Bitcoinaltın ve Euro‘nun düşüş yaşamasına sebebiyet verdiği görülüyor.

Her ne kadar ekonomistler doların artık düşüş trendine girmesini bekliyor olsa da, şimdilik beklenen hareketler meydana gelmemiş durumda.

Haberimizin yazıldığı esnada lider kripto para birimi, 21.300 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Halen kritik desteğini koruyan BTC, 20.700 doların altına sarkmadıkça olumlu gibi gözükmekte.

ONS altın cephesine bakıldığı takdirde ise 1730 dolar seviyelerinde konumlandığı dikkat çekmekte. Düşen trendini kırmayı başaran altın, ilerleyen günlerde doların düşüşüyle yükselişe geçebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz