Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin işlem ücretleri 1 doların altına düştü

Bitcoin işlem ücretleri 1 doların altına düştü

0
Bitcoin işlem ücretleri 1 doların altına düştü

Bitcoin ağındaki son güncellemeden sonra BTC madencilik zorluğu yükselmeye başladı. Bunun yanında Bitcoin işlem ücreti, iki yılın sonunda ilk kez 1 doların altına düştü.

Bitcoin madencilik zorluğunun düşük seyretmesiyle birlikte işlem ücretlerinin son 2 yılın en düşük seviyesine gerilemesi, son Bitcoin güncellemeleri ve BTC fiyatının bu yıl 20.000 dolar bölgesine çekilmesine bağlanabilir.

BTC işlem ücretlerinin 1 doların altına kadar sarkması, Bitcoin’in ana akım kullanımı için olumlu sayılabilecek bir gelişme. Zira yüksek işlem ücretleri, kişilerin BTC ile işlem yapma konusunda isteksiz davranmasına yol açıyor. Özellikle düşük miktarlı işlem yapan kullanıcılar, yüksek işlem ücretlerinden daha çok etkileniyor.

Blockchain.com verilerine göre bugün ortalama Bitcoin işlem ücreti 0,825 dolar civarında bulunuyor. Bitcoin ağındaki son zamanlarda gerçekleştirilen Lightning Network ve Taproot güncellemeleri, daha düşük maliyetli ve daha hızlı işlemleri destekleyen aktivitelerdi. Uzmanlar, her iki güncellemenin de işlem ücreti düşüşünde önemli bir rol oynadığını belirtiyor.

Bitcoin madenciliğinin, madencilik teçhizatlarının ucuzlamasına bağlı olarak daha istikrarlı hale geldiği belirtiliyor. Ayrıca pandemi döneminden bu yana endüstrinin çip krizinden çıkmaya başladığı üzerinde duruluyor.

Son verilere göre BTC madencilik zorluğu Mayıs ayındaki 31 trilyonun üzerindeki zirve seviyelerinden Ağustos ayı başında 27,69 trilyonda dip gördükten sonra son durumda ortalama 28,35 trilyona kadar bir toparlanma gördü.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz