Bitcoin (BTC), Ethereum ve Altcoin’ler, Bugünde Düşecek mi?

0
5

Kripto para sektöründe son günlerde satıcı baskısının iyice arttığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) dün gece özelinde kayda değer düşüşler yaşaması, yatırımcıların üzerindeki endişelerin artmasına neden oldu.

Bitcoin dün gece özelinde günlük kapanışının hemen ardından sert bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bu satış baskısı doğrultusunda 28.340 $ seviyelerine kadar gerileyen BTC, altcoin‘lerin de kayda değer düşüşler yaşamasına neden oldu.

Bitcoin her ne kadar 28.500 doların altına iğne atsa da, şimdilik bu kritik destek seviyesinin altında bir saatlik dahi kapanış yapmamış durumda.

Bitcoin deki son düşüşler bir likidasyon operasyonu olarak kabul edilebilir. Long pozisyonları temizlemeyi başaran BTC önümüzdeki süreçte, 28.500 doların altına sarkmaması halinde yeniden yükselişe geçebilir.

Ethereum Ve Altcoin’lerde Durumlar Ne?

Kripto para sektörünün lider altcoin’i Ethereum’un (ETH) son durumuna baktığımızda Bitcoin ile benzer bir tablo bizleri karşılıyor. Dün gece itibariyle 1.780 $ seviyelerine kadar bir iğne atan ETH, BTC gibi bir long likidasyonu gerçekleştirdi.

Ethereum’un yaşadığı düşüşler haliyle düşük piyasa değerine sahip altcoin’leri de derinden etkilemiş durumda. Altcoin’ler son dönemlerde zorlu günlerden geçiyor.

Önümüzdeki günlerde Bitcoin ve ETH’nin aşağı yönlü iğneler atmaya devam etmesi, altcoin’ler de çok daha büyük düşüşlerin yaşanmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz