Bitcoin (BTC) Fiyatı Ayın Zirvesine Oturdu: BTC’yi Şimdi Ne Bekliyor?

0
24

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün yaşadığı son yükseliş ile 5 Ocak tarihinden beri görülmüş en yüksek seviyeye ulaştı.

BTC’nin yaşadığı düşüş trendini tersine çevirip yükselişe dönmesi kesinlikle yatırımcılar açısından olumlu bir gelişme.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.200 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 44.000 dolar direnci de kırıldı. Son 24 saat içerisinde %5,26 yükseliş elde eden BTC, şimdi 46.000 doları hedefliyor.

Upstrem kripto para borsasının kurucu ortağı ve ünlü analist Mark Elenowitz, konu hakkında yaptığı açıklamada buradan sonraki direnç noktasını ve olacakları belirtti:

Bence buradan sonraki direnç noktası 46.000 dolar seviyelerinde. Burası da kırılırsa çok kolay bir şekilde 50.000 doları geçeriz. Ancak bu direnç önümüzdeki günlerde kırılmazsa bu sefer 38.000 dolar desteğine çekilme olabilir. Eğer bu çekilme görülürse haftalık destek kırılır ve yeniden 30.000 dolar beklenebilir.

Analist buna rağmen 38.000 dolar desteğinin çok güçlü olduğunu ve bunun altına inişin pek mümkün gözükmediğini ifade etti. Buradaki kritik noktanın 46.000 dolar olduğunu bir kere daha vurgulayan analiste bir kişi daha katıldı.

Katie Stockton, konu hakkında yaptığı açıklamada 46.700 dolar üstünde yeni bir ralli başlayacağını belirtti. Orta vadede fiyat yükselişi gördüğünü ifade eden analist, kendi fonu ile de BTC aldığını açıkladı. BTC için net hedef vermeyen analist, eski rekorun ise tazelenmesini bekliyor. Bu da minimum 70.000 dolara işaret etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz