Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş İvmesi Devam Ediyor: Kripto Para Birimlerinin Toplam Piyasa Değeri, Yeniden 2 Trilyon Doları Aştı!

0
7

Son günlerde kaydettiği değer artışları ile birlikte kritik fiyat seviyelerini aşan Bitcoin, yine günün erken saatlerinde gerçekleştirdiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 45.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de yeniden 2 trilyon doları aştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde kaydettiği değer artışları ile birlikte düşen trendinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirdi ve yeniden 40.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı. Son günlerdeki yükseliş ivmesi ile birlikte 40.000 doları aşan Bitcoin, günün erken saatlerinde kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından da 45.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki bu değer artışı, kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 3.174 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Piyasa değeri yüksek çoğu altcoin, son 24 saatlik zaman diliminde çeşitli oranlarda değer artışları kaydetti. XRP, son 24 saatlik zaman dilimindeki kaydettiği %20’lik değer artışı ile günün öne çıkan kripto varlıklarından biri oldu.

CoinMarketCap verilerine göre, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de yeniden 2 trilyon doları aştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasa değeri ise 840 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Piyasadaki bu yükseliş eğilimi ile birlikte de piyasadaki korku ve endişe önemli ölçüde azaldı. Bu bağlamda, “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi” 48 ile nötr bölgeye yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz