Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Trilyonluk Dev Şirket KPMG, Bitcoin ve Ethereum Satın Aldı!

Trilyonluk Dev Şirket KPMG, Bitcoin ve Ethereum Satın Aldı!

0
Trilyonluk Dev Şirket KPMG, Bitcoin ve Ethereum Satın Aldı!

Küresel çapta en büyük ikinci muhasebe şirketi olan KPMGBitcoin ve Ethereum satın aldığını açıkladı. Dev şirket, kısa süre önce yaptığı açıklamada Kanada’da bulunan danışmanlık, vergi, muhasebe ve denetim hizmetleri sunan şubesinin kurumsal hazinesine doğrudan BTC ve ETH eklediğini açıkladı.

Merkezi Hollanda’da bulunan profesyonel danışmanlık ve muhasebe şirketi KPMG, kendi alanında dünyanın en büyük ikinci profesyonel şirketi olarak biliniyor. Şirket, kısa süre önce yaptığı açıklamada Kanada’da bulunan şubesinin hazinesine doğrudan BTC ve ETH eklediğini duyurdu.

KPMG Kanada Danışmanlık ve Hizmetler Yöneticisi Benjie Thomas konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”BİTCOİN VE KRİPTO VARLIK ENDÜSTRİSİ HER GEÇEN GÜN OLGUNLAŞARAK BÜYÜYOR. BÜYÜK SİGORTACILIK KURUMLARI, EMEKLİLİK FONLARI VE RİSKTEN KORUNMA FON YÖNETİCİLERİ GİDEREK KRİPTO VARLIKLARA DAHA FAZLA MARUZ KALIYOR.”

“GELENEKSEL FİNANS KURULUŞLARI, MÜŞTERİLERE YÖNELİK KRİPTO PARA HİZMETİ SUNMANIN ALTERNATİF YOLLARINI ARAŞTIRIYOR.”

”KURUMSAL ALANDA, BİTCOİN VE KRİPTO PARALAR İLERİDE DAHA ÇOK YER ALACAKTIR. GELENEKSEL FİNANS SİTEMİ BLOK ZİNCİRİNİ VE BU ALANDAKİ VARLIKLARLA ENTEGRE OLACAK. BU NEDENLE KRİPTO ENDÜSTRİSİ HIZ KESMEDEN BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK.”

KPMG Kanada, Bitcoin ve Ethereum satın alan ilk şirket olmamakla beraber, bu durum kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar arasında ne denli önemli olduğunun da bir göstergesi.

Daha önce Elon Musk‘ın kurucusu olduğu Tesla şirketi, bilançosuna 1.5 milyar dolar ve daha nice kurumsal devler cüzdanlarına Bitcoin eklediğini açıklamıştı. Bununla beraber KPMG şirketi, BTC ve ETH kripto varlıklarını kripto para borsası Gemini üzerinden tahsis ettiği söylenmekte.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz