Bitcoin (BTC) İçin 20 Ocak Kritik Gün: İnceleme Başlıyor!

0
3

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti 20 Ocak’ta kripto para birimlerinin durumunu farklı boyutları ile masaya yatırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl çeşitli krizler yaşayan Bitcoin madenciliği endüstrisi, aynı zamanda birçok ülkenin ilgisini çekmişti. Şimdilerde Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin de konuya kayıtsız kalmayacağı anlaşılıyor ve bu alanla ilgilenmeye başlıyor.

Kripto madenciliği yoğun karbon ayak izi sebebiyle ağır tartışmalara konu olageldi. En sonunda, kripto para madenciliği operasyonlarının maruz kaldığı enerji tüketiminin sonuçlarını araştırmak için ABD’de bir meclis oturumu organize ediliyor. Gerçekten de, Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, Meclis Komitesine göre 20 Ocak Perşembe günü konuyla ilgili bir kamuya açık oturum yapacak. Alınan bilgilere göre Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10:30’da hem yüz yüze hem de uzaktan katılımı içeren karma bir duruşma yapacak.

Soruşturma “Kripto Para Biriminin Temizlenmesi: Blockchainlerin Enerji Etkileri” başlığı altında yürütülecek. Özellikle Alt Komite, gelecekte çevresel zararlar ve kaygılar yaratabilecekleri öncülüyle blockchainlerin enerji tüketimi hakkında bilgi edinme hususuna önem veriyor. Planlanan günde, karma duruşma da YouTube’da canlı yayınlanacak. Amerikan Enerji ve Ticaret Komitesi 1795’te kuruldu ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi ile bağlantılı uzun süredir devam eden bir organizasyondur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz