Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 dolar üzerine kadar çıkarak kısa süre önce rekor tazeledi. BTC fiyatının bu rekorundan sonra yaşadığı düşüş ise piyasalara ciddi bir panik ve endişe getirdi.

Yatırımcıların kafası yaşanan son hareketler yüzünden allak bullak olsa da 2020 yılından beri ilk defa görülen önemli bir indikatör, piyasanın gidişatı hakkında bilgi verebilir.

Ichimoku Bulut indikatörü aslında en çok önemli destekleri belirlerken kullanılmakta. Önemli bir indikatör olarak görülen Ichimoku, şimdi ise yatırımcılara ciddi bir risk göstermekte.

Grafiğe bakıldığında bulut formasyonunun darbe aldığı ve desteğin geçici süreliğine de olsa geçersiz kaldığı görülmekte. Peki buluttaki desteğin altına inilmesi tam olarak ne anlama geliyor?

Ichimoku’nun piyasadaki trendleri belirlemek için harika, konsolidasyon dönemlerini belirlemek için ise kötü bir indikatör olduğu biliniyor. Bitcoin ise şu an için trendin tersine döndüğüne işaret ediyor olabilir.

Bulut formasyonunun üzerinde kalındığı sürece korkulacak bir şey yok gibi gözükse de 2020’den sonra ilk defa bulutun altına inecek kadar derin bir düşüş yaşanması yatırımcıların endişesini arttırmakta.

Bitcoin fiyatı için 50.000 doların altına inişi kesinlikle formasyonun bozulduğuna işaret edecektir. Buna karşın henüz haftalık kapanışta böyle bir durum yaşanmadı ve BTC 50 günlük ortalama 52.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Lider kripto para biriminin bu gidişatı ise yatırımcıları dikkatli olmaya zorlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz