Bitcoin (BTC) İle Ödeme Dönemi! Miami Belediye Başkanı Çalışmaları Başlattı

0
5

Miami belediye başkanı Francis X. Suarez, 2021’in ilk çeyreğinde şehrin hükümet çalışanlarına ödemelerini Bitcoin olarak ödemeyi ve vatandaşların şehir vergilerini BTC olarak ödemesine izin vermeyi planladığını açıklamıştı. Suarez şimdi bunu hayata geçirmek için teklif sunacak.

Miami belediye başkanı Francis X. Suarez, Miami’yi ABD’de bir kripto merkezi yapmak için çalışan tanınmış bir Bitcoin destekçisidir. Suarez’in planını açıklamasının ardından o zamanlar pek çok kişi, şehir hazinesinin Belediye Başkanının doğrudan kontrolü altına girmediği için fikrin çok uzak olduğunu iddia etti. Ancak Belediye Başkanı Suarez kısa süre önce, kentin bunu bu ay içinde mümkün kılmak için bir teklif talebinde bulunacağını açıkladı.

Suarez, açıklamalarının devamında “Kendimizi Amerika Birleşik Devletleri’nin veya dünyanın kripto başkenti olarak farklılaştırmamızı istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yılın Şubat ayında Suarez liderliğindeki Miami, şehrin Bitcoin‘e yatırım yapabilmesi için bir teklif de sundu, ancak Florida tüzüğü sınırlamaları yerel yönetimlerin bu kadar değişken varlıklara sahip olmasına izin vermiyor. Miami belediye başkanı Suarez konuya yönelik açıklamalarda bulundu ve şöyle söyledi;

Kararı gündemimize koyduğum andan itibaren elimizde Bitcoin tutabilseydik, yüzde 30 veya yüzde 40 oranında kar kaydedebilirdik. İşte o zaman bir dahi gibi görünürdüm. Ama işler böyle yürümüyor”

Mevcut Florida Statüleri Miami’nin doğrudan Bitcoin‘e yatırım yapmasını engellemiş olabilir, ancak Suarez Miami Coin ile bunun bir yolunu buldu. Miami Coin, bir şehrin ilk yerli kripto varlığı olarak karşımıza çıkıyor. Miami Coin ayrıca Bitcoin’e dayanır ve token’ın madenciliğinden elde edilen fonların şehrin gelişimi için kullanılması planlanıyor. Lansmanından sonraki iki ay içinde Miami coin şehrin hazinesine 10 milyon dolar ekledi.

Geçmişte Belediye Başkanı Suarez, Florida’nın eyalette Bitcoin madenciliğinin artan popülaritesi açısından sorumluluğu zaten üstlendiği için Miami’yi temiz bir Bitcoin madencilik merkezi haline getirme planlarını da açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz