Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Türk Lirası Bazında Yeni Rekora İmza Attı!

Bitcoin (BTC) Türk Lirası Bazında Yeni Rekora İmza Attı!

0
Bitcoin (BTC) Türk Lirası Bazında Yeni Rekora İmza Attı!

Kripto para piyasasında dolar bazında 10 Kasım’dan bu yana bir düşüş hakim ve lider kripto para birimi 55.500 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Ancak Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmesi ve doların bugün 12,4 TRY’yi görmesi ile Bitcoin TL bazında yeni bir rekora imza attı.

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün Binance grafiklerine göre 685.000 TRY’ye kadar yükseldi. Böylece Bitcoin, Türk Lirası bazında yeni bir rekora imza atmış oldu. Bu durumun özellikle Bitcoin’in bir düşüş grafiği çizdiği dönemde gelmesi dikkatleri çekiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ise 1 Bitcoin 670.900 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla aslında şu anda kripto para ekosistemindeki yatırımlarını dolar ile yapan kişilerin piyasadaki düşüşe rağmen çok da kayıpta olmadıkları görülüyor. Çünkü bir yandan piyasada düşüş yaşanırken hemen hemen aynı oranda ve belki daha fazla oranda TL de dolar karşısında eriyor.

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3 değer kaybetti. Bu süreç içinde BTC/TRY paritesinde %3,9 gibi bir artış olduğu görülüyor. Buna ek olarak BTC yaşadığı son düşüşten sonra bir miktar toparlanma yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz