Bitcoin Madencilik Şirketi GRIID, 525 Milyon Dolar Kredi Aldı

0
12

Bitcoin madencilik şirketleri, önemli adımlar atarak işlerini büyütüyor. Son olarak Ohio merkezli Bitcoin madencilik şirketi GRIID, yaptığı açıklamayla Blockchain.com’dan 525 milyon dolarlık kredi tesisi için imza attığını duyurdu.

Bitcoin madencilik şirketi GRIID, madencilik operasyonlarını desteklemek için bir kredi başvurusunda bulundu. 525 milyon dolarlık kredi tesisi Blockchain.com ile imzalandı. Kredi tesisi, kredi verenin belirlenen tutarın bir kısmını veya tamamını vade sonuna kadar çekebileceği bir kredi türü olarak açıklanabilir.

GRIID’in kredi tesisinin dört yıllık vadeye sahip olduğu açıklandı. Şirket, krediyi madencilik kapasitesini ve ölçeğini desteklemek amacıyla kullanmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan GRIID kurucusu ve CEO’su Trey Kelly şunları söyledi:

“Blockchain.com, büyüyen bitcoin madencilik tesisleri portföyümüzde altyapımızı ve operasyonlarımızı güçlendirdiğimiz için ideal bir sermaye ortağıdır”

Madencilik şirketleri şu sıralar yeni tesisler için arayışta. ABD merkezli birçok şirket, son birkaç ay içinde ya Bitcoin madencilik çiftliği kurmak ya da operasyonlarını büyütmek için fon aldı.

Bu konudaki son örneklere bakarsak, Çin merkezli İngiliz eğitim firması Meten EdtechX, kasım ayının başlarında madencilik sektörüne girmek için 500 milyon dolarlık kredi almıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz