Avustralya Ekonomi Bakanı, Bitcoin ve Kripto Paralara Kucak Açtı!

0
5

Kripto para sektörünün tanınırlığı ve kullanımı genel olarak bütün dünyada çeşitli etkiler üretmeye başladı. ABD, kripto paralara kucak açarken Çin’in bunu tamamen yasaklaması, sırasıyla diğer ülkelerin adım atmasının elzem olduğunu gösteriyor. Avustralya ise buna yönelik adım atan ülkelerden birisi oldu.

Avustralya’nın Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume, Avustralya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya katılmadığını gösterdi. Avustralya Merkez Bankası, kripto paraların bir tehdit olduğunu vurguladıktan sonra Bakan buna karşı çıktı.

Bitcoin ve Kripto paraların bir heves olmadığını ve gerçek bir varlık olduğunu belirten Bakan, hükümet olarak bunun farkında olduklarını belirtti. Kripto paralara dikkatlice yaklaşılması gerektiğini ancak bunlardan korkulmamasının çok önemli olduğunu belirten Bakan, oldukça net sinyaller verdi.

Finansal hizmet alanları konusunda geçmişten çok şey öğrendiklerini ve bunu yeni tecrübeler ile birleştirmeleri gerektiğini ifade eden Bakan, kripto paralara resmen kucak açtı.

Buna rağmen Avustrlya içerisindeki regülatörler kripto paralara karşı resmen savaş açtı ve son iki haftada kripto paralara yönelik iki olumsuz açıklama görüldü. Avustralya vatandaşlarının 2021 yılında 60 milyon dolardan fazla fonu kripto para dolandırıcılarına kaptırması ise temel nedenlerden birisi olabilir.

Hükümet ise buna rağmen kripto paraların faydalarını görmüş gibi gözüküyor. Avustralya hükümetini temsilen yapılan bu açıklama, kesinlikle kripto para sektörü için bir hayli önemli.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz