Bitcoin düşerken yatırımcılar satın almaya yöneliyor

0
7

Kripto yatırımcıları için son 3 gün oldukça acımasız geçti. Geçen haftaya göre 10.000 dolar kayıp yaşayan Bitcoin, toplamda yüzde 10’dan fazla değer kaybetti. 60K altına kadar gerileyen BTC, alıcı bulmaya çalışıyor.

Bitcoin’in düşüşünden sonra bazı analistler durumu 2017 mega boğa koşusuna benzetti. 2021 yılı ile 2017 yılı karşılaştırıldı. IntoTheBlock kurcusu Daniel Ferraro ise kurumsal aktivitelere dikkat çekti:

Son 7 gün içindeki Bitcoin ortalama işlem büyüklüğünün 983 binin üzerinde olduğu gözüküyor. Bu rakam 2017 ATH’den yaklaşık 8 kat ve Nisan ayından işlem boyutunu ortaya koyuyor. Ayrıca işlem boyutu 1/3, yani daha spekülatif ve perakende odaklı olduğu görülüyor.

Bitcoin’de yaşanan düşüşle beraber alıcılar yeniden sahne aldı. Dün piyasanın üçüncü büyük Bitcoin balinası yeni bir alım yapmıştı. Balina, portföyüne 207 yeni BTC eklemişti ve 62.000 dolar ortalamasıyla yeni alım gerçekleştirmişti.

Blockchain veri sağlayıcısı Santiment de düşüşlerde yatırımcıların daha aktif olduğunu gözlemledi. Santiment, “Genel olarak fiyatların fiyatların toparlanması için korkunun artmasına ihtiyaç olabilir.” açıklamasını da yaptı.

Diğer yandan popüler analist Peter Brandt yaptığı teknik tabloya göre Bitcoin’in 53.000 dolara kadar sarkma ihtimali olduğunu söylüyor. Boğa yapısı korunsa da bir düşüşün daha olabileceği öngörülüyor. Ancak bunların hepsi bir öngörü. Piyasa beklentilerin tersine de harekete edebilir. Biz haberi yaptığımız sıralarda Bitcoin, 59.700 dolar seviyelerinde dolaşıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz