Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Düşerken 1,2 Milyar Dolarlık Stablecoin Aktarıldı!

Bitcoin Düşerken 1,2 Milyar Dolarlık Stablecoin Aktarıldı!

0
Bitcoin Düşerken 1,2 Milyar Dolarlık Stablecoin Aktarıldı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre önce ciddi bir yükseliş ve devamında ciddi bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatı 69.000 dolar seviyesinden sert bir düşüş yaşarken 57.000 dolarda durmayı başardı. Bu esnada ise kripto para borsalarına yüklü miktarda stablecoin aktarıldığı ortaya çıktı.

Blockchain analiz şirketi Santiment, kripto para borsalarına bu tarihe kadar görülen en büyük saatlik stablecoin akışının gerçekleştiğini aktardı. Piyasalarda yaşanan düşüş insanların stablecoinlere yönelmesini sağlıyor ancak son düşüş hepsinden farklı bir durum yaşanmasına yol açtı.

Santiment tarafından yapılan açıklamada, kripto para borsalarına rekor miktarda stablecoin akışı olduğu belirtildi. 1 saat içerisinde kripto para borsalarına 771 milyon dolar değerinde USDT, daha sonra da 6 saat geçince 454 milyon USDC aktarıldığı belirtiliyor. Bu aslında sadece saatlik rekor değil aynı zamanda 4 aylık sürede aktarılan en yüksek stablecoin rezervi olarak görülmekte.

Bitcoin düşerken borsalara stablecoin aktarılması aslında birçok yatırımcının alım fırsatı beklemesi anlamına gelmekte. Bitcoin’in düşüşü tamamlandıktan sonra bu stablecoinlerin farklı kripto paralara çevrilmesi ise tahmin edilebileceği gibi alım baskısı oluşturuyor. Bitcoin fiyatının kısa sürece 55.600 dolardan 60.000 dolara yeniden sıçramasının sebebi ise alım yapmaya hazır 1,2 milyar dolarlık stablecoin rezervleri olabilir.

BTC an itibarıyla ise yeniden 57.000 dolara kadar sarktı ve durum yeniden karamsar görünmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz