Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Bu Direnci Aşamıyor, Kırarsa Boğa Başlar!

Bitcoin Bu Direnci Aşamıyor, Kırarsa Boğa Başlar!

0
Bitcoin Bu Direnci Aşamıyor, Kırarsa Boğa Başlar!

Bitcoin dün gece itibariyle sert satış yedi. Birçok yatırımcının panik ve korku yaptığı dönemde alım yapan yatırımcılar yine kazanmış durumda.

Bireysel yatırımcıların panik yaptığı dönemlerde alım yapmak birçok zaman etkili olabiliyor. Yükseliş trendinden küçük yatırımcıları çıkartmak isteyen piyasa yapıcılar, düşüş hareketleri organize edebiliyor.

Dün akşamda sert düşüşler yaşandığı esnada sizlere aktardığımız gibi en fazla Bitcoin tutan yatırımcılar olarak bilinen balinaların ve madencilerin satış yapmadığı görülmekteydi.

Balinaların ve madencilerin satış yapmaması, bu gerçekleşen satışların piyasa yapıcıların sayesinde gerçekleştiği ve bireysel yatırımcıların yönelik olduğu anlaşıldı.

Tekrardan 45.000 dolar desteğinden yukarı yönlü sıçramayı başaran BTC, yükselen üçgen formasyonunun içine girmeyi başardı.

İlerleyen saatlerde 46.800 – 47.000 dolar bölgesini kırmasıyla birlikte yükselişe başlayabilecek olan Bitcoin, girebilecek olası hacim ile birlikte kısa sürede 50.000 dolar seviyelerine ulaşabilir.

Dün akşamki düşüşleri kaçıran bazı yatırımcılar halen yükseliş gelmesini istemiyor. Güzel bir noktadan trene atlayamamış olan bazı küçük yatırımcılar, Bitcoin‘in yaşayacağı bir parabolik bir ralli de çok kötü günler geçirebilir.

“DÜŞÜŞTE MALI SATMADIM, YÜKSELİŞTE İSE DEVAM ETMEZ %20 %20’DİR DİYE ERKENDEN SATTIM”

Şeklinde bir düşüncesi bulunan okurlarımız, Bitcoin‘in 46.800 – 47.000 dolar direncini kırmasını bekleyebilirler.

Bu direnç seviyesinin aşılmasıyla birlikte satıcı baskısını kıracak olan BTC, kısa süre içerisinde 50.000 dolar bölgesine ulaşabilir.

Geçtiğimiz dönemlerde altcoinler Bitcoin‘in yükselişinde baskılansa da, son dönemlerde lider kripto paraya eşlik ettiği görülmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz