Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Düşüyor: Yatırımcılar Bu DeFi Altcoin’lerine Sığınıyor!

Bitcoin Düşüyor: Yatırımcılar Bu DeFi Altcoin’lerine Sığınıyor!

0
Bitcoin Düşüyor: Yatırımcılar Bu DeFi Altcoin’lerine Sığınıyor!

Bitcoin Düşüyor: Yatırımcılar Bu DeFi Altcoin’lerine Sığınıyor!

DeFi sektörü tokenleri, Bitcoin 48,5 bin doların altına düştüğü için şu sıralarda barınak görevi sunuyor. Bitcoin’in 48.500 doların altında mücadele etmesiyle kripto piyasa darbe alırken, FARM, QUICK ve ANT, kripto traderlarına fırtınadan korunma imkanı sunuyor

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saat içinde yaklaşık 4.000 dolar değer kaybederken, boğalar şimdi daha fazla kayıpları önlemek için 48.500 dolardan destek sağlamaya çalışıyor. Piyasa genelindeki düşüşün ortasında, kripto ekosisteminin merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, bazı traderlara fırtınadan korunma teklif etti ve birkaç token %30’u aşan kazançlar gördü.

Son veriler, son 24 saatte en çok kazananların Harvest Finance (FARM), QuickSwap (QUICK) ve Aragon (ANT) olduğunu gösteriyor. Harvest Finance, tam ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerliyor. Harvest Finance, ekosistem genelinde mevcut olan en yüksek verimi otomatik olarak toplamak ve en son çiftçilik tekniklerini uygulayarak kullanıcıların elde ettiği verimi optimize etmek için tasarlanmış bir DeFi protokolü. Son fiyat artışından önce 25 Aralık’ta FARM için yükseliş görünümü tespit etmeye başlanmıştı.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, FARM için VORTECS™ Skoru 25 Aralık’ta yeşil bölgeye tırmandı ve sonraki üç gün içinde fiyatın %207 artmasından yaklaşık iki saat önce 75’e ulaştı. FARM’ın fiyatındaki artış, proje, “inşaatçılar” olarak bilinen topluluk üyelerinin yeni çiftçilik stratejileri uygulama ve gerektiğinde kullanıcı arayüzünü güncelleme yeteneği de dahil olmak üzere tam ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerlemeye devam ettikçe ortaya çıkıyor.

QucikSwap, Polygon ağında çalışan merkezi olmayan bir borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır. Son alınan veriler, 22 Aralık’ta 235 dolarlık düşük bir seviyeden işlem gördükten sonra, QUICK fiyatının %143 artarak 28 Aralık’ta 570.50 dolara ulaştığını ve 24 saatlik işlem hacminin %1.240’a yükseldiğini gösteriyor. QUICK fiyatındaki ani artış, Harmony (ONE) protokolü ile Polygon arasında QuickSwap’ta bir MATIC/ONE likidite sağlayıcı havuzunun oluşturulmasına izin veren bir geçiş zincirinin serbest bırakılmasını takip etti.

Aragon dijital öz-egemenliğe odaklanıyor. Aragon, topluluk katılımını teşvik eden yönetişim yapılarının geliştirilmesine yardımcı olmanın bir yolu olarak merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) oluşturulmasını destekleyen Ethereum (ETH) ağı üzerinde bir protokoldür.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ANT için VORTECS™ Skoru 25 Aralık’ta yükselmeye başladı ve ertesi gün fiyatının %55 artmasından yaklaşık 45 saat önce 73’e ulaştı.  ANT için fiyat takdiri, Web 3.0 konseptinin 2022’ye doğru ivme kazanması ve Aragon’daki ekibin “kendi egemenliğini savunan organizasyonel biçimleri” destekleme hedefine doğru adımlar atmasına yardımcı olmasıyla ortaya çıkıyor. Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.276 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %40,2.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz