Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı Bu Haberle 2 Bin Doları Sildi!

Bitcoin Fiyatı Bu Haberle 2 Bin Doları Sildi!

0
Bitcoin Fiyatı Bu Haberle 2 Bin Doları Sildi!

Son kripto para piyasası düzeltmesinden sonra, Bitcoin fiyatı hafif bir şekilde toparlandı. Çoğu kripto para birimi, kayıplar kaydetti. Yazım sırasında BTC, 48.000 doları kırmaya çalışıyor. Ancak birkaç saat önce 49.000 dolar civarından 47.000 dolara düştü.

Son kripto piyasası geri çekilmesi, toplam kripto para birimi piyasa değerinden 600 milyar doları sildi. Son düşüş hareketinin ardındaki neden söz konusu olduğunda, bazıları Covid’in Omicron varyantının yayılmasından bahsediyor, diğerleri ise son zamanlarda daha yüksek faiz oranları önerdiği için Fed’i sebep gösteriyor. Omicron varyantının ABD genelinde yayılmasıyla birlikte piyasa hareketi, Covid’in Delta varyantı ile ilgili bilgilerin yayıldığı Temmuz ayındaki çöküşü hatırlatıyor.

Kripto piyasaları çöküşten sadece birkaç gün sonra hafif bir şekilde toparlanırken, Temmuz ayında olanlara benzer bir piyasa hareketi görüldüğü düşünülüyor. Uzmanlara göre, bu hafta sonu düşüş ivmesinin bir başka nedeni de Fed’in faiz oranlarını artırarak yatırımcıları paralarını kripto ve hisse senetlerine yatırmaktan caydırması olabilir.

Kasım ayında, Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in Hazine bonoları ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler satın alma konusunda ölçeklendirmeye başlayacağını duyurdu.  Bitcoin’in fiyatını etkileyen yukarıdaki iki faktöre ek olarak, uzmanlar, Meclis Komitesi’nin kripto CEO’larının 8 Aralık’ta kriptolarla ilgili bir duruşmada ifade vereceklerini duyurmasını gösteriyor. Bu durum başlı başına bir düşüş haberi olmasa da, bu toplantıdan sonra düzenlemede potansiyel bir artış görülmesinin, genel olarak kripto piyasalarına zarar verebileceği de düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz