Beyaz Saray Danışmanı: Biden Hükümeti Bitcoin Madenciliği Yapıyor

0
3

Kripto para uzmanı ve Beyaz Saray danışmanı Whit Gibbs, Joe Biden hükümetinin Bitcoin (BTC) madenciliği yaptığını söyledi. Compass Mining’in CEO’su, bu kritik açıklamayı Anthony Pompliano’nun programında yaptı.

Halihazırda Bitcoin madenciliği yapan ülkeleri listeleyen Gibbs, ABD’nin de Bitcoin madenciliği yaptığını belirtti. Bu bağlamda en çok ön plana çıkan ülkeler arasında El Salvador ve Venezuela hükümetleri yer alıyor. Pompliano, Gibbs’e ABD’nin neden BTC madenciliği yapmadığını sorduğunda, Gibbs “Amerika zaten yapıypr” ifadesini kullandı ancak daha sonra ”belki” kelimesini açıklamasına ekledi. Yönetici, ABD hükümetinin, ülkenin Batı yakasında bir yerde BTC madenciliği yapabiliyor olacağını ancak bunun kendi tahmini olduğunu vurguladı. Gibbs, bu sorunun ulusal güvenlik ve gizliliik faktörünü kapsadığındani daha fazla açıklama yapmayacağını belirtti.

Gibbs’e göre, Bitcoin madenciliği gelişmekte olan ülkelerin yaşam standartlarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir. Yöneticİ, El Salvador’un yürütmekte olduğu Bitcoin planının önümüzdeki 20 ila 30 yıl içinde olumlu sonuçları olabileceğini belirtti. Pompliano  da federal hükümet tarafından BTC madenciliği yapıldığını ve bir federal kurumun BTC madenciliğine dahil olduğunu iddia etti. Bitcoin madenciliği için bir bütçenin onaylanmasını talep etmek yerine, hükümet kripto para madenciliğine için daha fazla bilgisayar kullanmaya başladı. Pompliano’ya göre, eski bir istihbarat ajanının kendisine ifşa ettiğine göre, bu faaliyet 2013’ten beri ABD’de gerçekleşiyor. Uzman, bu hükümet görevlisinin kimliğinin gizli kalmasını istediğini belirtti. Gibbs’i izleyicilere dönerek, ”başımız belaya girmesin” diyerek şaka yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz