Mike Novogratz: Bitcoin (BTC) Altını Ezdi!

0
9

Eski hedge fon yöneticisi Novogratz, dijital varlık, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi sektöründe çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi yenilikçisi olan Galaxy Digital’in Kurucusu ve CEO’su olarak tanınıyor.

Galaxy Digital’in 2021’in 3. çeyrek kazanç çağrısı sırasında Novogratz, altının performansının dünya çapındaki parasal koşullar ışığında nasıl hayal kırıklığı yarattığının altını çizdi. Novogratz konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Sanırım iki yıl önce altın destekçilerine altının fiyatının nerede olacağını sormuş olsaydınız, dünyadaki parasal ve mali koşullarda olup bitenler göz önüne alındığında, hepsi buradakinden çok daha yüksek bir cevapla 1.800 dolar cevabını verirlerdi.” sözlerini kullandı.

Novogratz, Bitcoin’in yavaş yavaş altının yerini aldığını ve bu sebeple de değerli metalin potansiyelini yaşayamadığını açıkladı:

Ne oldu? Bitcoin altının ikamesi oldu. Bunu doğrudan ve dolaylı olarak gördük. Bunu grafiklerde görüyorsunuz. Hala altının bu ortamda sahip olmak için uygun bir varlık olduğunu düşünüyorum, ancak Bitcoin tarafından ezildi.

Novogratz, Bitcoin‘in benimsenmesinin büyümeye devam edeceğini ifade etti ve finans alanında blockchain teknolojisini dijital kameraların fotoğrafçılık üzerindeki etkisiyle karşılaştırdı. Ayrıca Novogratz altına kıyasla, Bitcoin’i değer deposu için “daha iyi bir sürüm” olarak nitelendirdi ve küresel olarak benimsenmesinin hızlandırılmış bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Bunlara ek olarak Novogratz, zamanla büyüyeceğini söylediği Bitcoin ekosistemine dünya çapında 200 milyondan fazla insanın katıldığını da vurguladı.

Milyarder ayrıca Bitcoin‘in kendisini bir değer deposu olarak sağlamlaştırdığını ve fiyatın artış yaşadığı dokuz aydan fazla bir süre önce tartışmayı sonlandırdığını iddia etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz