Kasım ayını kırmızıyla kapatmasına rağmen, Bitcoin 2021’de fiyatını ikiye katlıyor

0
8

Yılın sondan bir önceki ayının başında, bitcoin (BTC) , Ekim ayında meydana gelen bir dönüm noktası olan aylık kapanış fiyatında tarihsel bir maksimum kaydettikten geldi . USD 61309 itibaren Kasım kapanış fiyatı USD 57.018 oldu CriptoNoticias fiyat endeksine göre,. Bu, %6,98’lik bir düşüşü temsil ediyordu.

Aşağıdaki tablo, 2013’ten bu yana bitcoin’in aylık getirilerini göstermektedir. Yılın ilk üç ayındaki büyük baskıyı, Nisan’dan Haziran’a kadar olan ardışık düşüşlerle karşılaştırmaktadır. Üçüncü çeyrek, Nisan-Haziran ayları arasındaki düzeltmenin ardından %55’e ulaşan fiyat artışında bir dönüşü temsil ediyor.

Fiyatın bu yıl şimdiye kadar iki katına çıkmasına ek olarak, dördüncü çeyreğin geçen döneminde fiyat %35 arttı. Yazma sırasında, bitcoin 58.960 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

eToro analisti Simon Peters, Kasım ayında bitcoin fiyatındaki düşüşü motive eden nedenler arasında, CriptoNoticias tarafından yorumlanan yorumlarda , fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında organik düşüşünden bahsediyor.

Öte yandan, CriptoNoticias tarafından bildirildiği üzere , COVID-19’un yeni bir varyantının motive ettiği yeni kısıtlamalar korkusu da fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Geçen hafta bitcoin düşüşü , ilk kripto para biriminin artan bir eşleşme eğilimini yansıtan geleneksel hisse senetleri ve endekslerde de meydana geldi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz