Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Hırvatistan’ın En Büyük Perakende Zinciri Artık Çevrimiçi Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

Hırvatistan’ın En Büyük Perakende Zinciri Artık Çevrimiçi Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

0
Hırvatistan’ın En Büyük Perakende Zinciri Artık Çevrimiçi Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

Hırvatistan’ın en büyük gıda perakendecisi, çevrimiçi mağazasında bitcoin ödemelerini etkinleştirdi. Konzum, ödeme seçeneğini yakında fiziksel mağazalarında kullanmayı planladığını söyledi.
Konzum yönetim kurulu üyesi Uroš Kalinić, “Hızla gelişen ve geleceği dikte eden başka bir alanda lider olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada , Hırvatistan’ın en büyük gıda perakendecisi çevrimiçi mağazasında bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak etkinleştirdiğini söyledi . Konzum, müşterilere seçenek sunan ve bitcoin ile günlük tüketici ürünlerini satın almalarına olanak tanıyan ilk yerel perakende zinciri oldu.

Açıklamanın tercüme edilmiş versiyonuna göre Kozum, “Kripto para sahipleri, 12.000’den fazla ürün içeren çevrimiçi mağazamızın zengin teklifinden bakkaliye, hijyen ve ev eşyaları ve diğer ürünleri satın alabilir ve ödeyebilir.” Dedi.

Reuters , Konzum’un Balkan bölgesinin en büyük gıda üreticisi ve perakendecisi Fortenova Grupa’nın bir parçası olduğunu bildirdi. Raporda ayrıca, Konzum’un mağazalarının Hırvatistan’ı ziyaret eden ve artık kripto para birimiyle çevrimiçi ürün satın alabilecek turistler arasında popüler olduğu belirtildi. Şirket, yakında fiziksel mağazalarında yeni ödeme seçeneğini etkinleştirmeyi planladığını söyledi.

“Yaklaşık 65 yıllık geçmişinde iş sonuçları ve teknolojik başarılar açısından iç pazarda sürekli lider olan Hırvatistan’ın en büyük perakende zinciri olarak, hızla gelişen ve dünyayı dikte eden başka bir alanda lider olmaktan gurur duyuyoruz. gelecek,” dedi Konzum yönetim kurulu üyesi Uroš Kalinić.

Konzum, yeni ödeme yolunu yerel fintech Electrocoin ve onların bir bitcoin ödeme işlemcisi olan PayCek sistemi ile ortaklık kurarak hayata geçirdi. Sistem, tüketiciyi dalgalanmadan korumak için satın alma işlemi başladığında bir döviz kurunu sabitlerken müşterinin tercih ettiği bitcoin cüzdanını kullanarak tarama yapması ve ödeme yapması için bir QR kodu sağlar.

Kalinić, “Müşterilerimizin ilk tercihi olmak ve yeni nesil perakende zinciri olarak birinci sınıf bir alışveriş deneyimi sağlamak için yeniliklerin ve teknolojilerin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz