Linux işletim sistemi ve Bitcoin projesinin kilit oyuncularından Jeff Garzik, prodüksiyon şirketi NextCypher Productions’ı duyurdu.

Bilim kurgu tutkusunun geri döndüğünü belirten Garzik, NextCypher isimli yeni medya projesiyle Sci-Fi ve Web3’ün kesişiminden ortaya çıkan hikâyeler anlatmayı amaçlıyor. Web3’ün köklerinin romanlarının sayfalarında yeniden hayat bulabileceğini söylüyor.

Bitcoin öncülerinden Jeff Garzik’in yeni bağımsız eğlence şirketi, bilim kurgu eğlencesi üretmek için Web3 araçlarını kullanmayı hedefliyor.

Garzik, yeni projesiyle birlikte Web3 köklerinin cyberpunk romanlarının sayfalarında hayat bulabileceğini söylüyor. Bu tür, William Gibson’ın Neuromancer, Neal Stephenson’un Snowcrash romanlarından öğrenilebilir. Genellikle roleplay oyunu Shadowrun ve Cyberpunk gibi çağ başlatan başlıkları içerisinde barındırıyor.

Decrypt’te yer alan habere göre; Garzik, NextCypher’ı finanse etmek için kendi parasından 1 milyon dolar yatırdığını ve ilk televizyon projeleri Deathlands’ı ve Looking’i başlatmayı planladığını söyledi. Yalnızca, sinema ve TV’de kalmak istemeyen Garzik, NextCypher’da Mark Altman ve Thomas Vitale gibi, öngördüğü yapım türünde deneyimli insanlara yer vermek istiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz