Lider kripto para birimi olan Bitcoin, 4 senede bir halving (blok yarılanması) sayesinde devasa boğa sezonları yaşıyor. Bu yaşanan boğa dönemlerinde ise birçok yeni milyoner ve milyarderin ortaya çıktığı bilinmekte.

Ayı sezonlarına bakıldığı takdirde ise 400 – 500 gün aralığında sürdüğü, ardından gelen akümülasyon süreci sonrası ise yeni boğa döngülerinin başladığı dikkat çekmekte.

Birçok kripto para yatırımcısı 2024 yılında Bitcoin‘in boğa sezonunu başlatacağı konusun emin gibi gözüküyor olsa da, durumlar bu sefer öyle işlemeyebilir.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’ın aktardıklarına göre, borsalar üzerindeki Bitcoin miktarı 2 senedir bariz bir şekilde düşüş yaşamaya devam ediyor.

Borsalardan BTC satın alıp soğuk cüzdanlara aktaran balinalar ve kurumsal yatırımcılar, lider kripto para biriminin yeni boğa sezonunu başlatmasını beklemekte.

Borsalar üzerindeki BTC miktarının azalması ve Bitcoin‘in benimsenme oranının artış göstermesi ise boğa döngüsünün çok daha erken başlamasını sağlayabilir.

Binance CEO’su CZ’de bu konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde şu sözleri aktarmıştı:

“YATIRIMCILAR KRİPTO PARA SEKTÖRÜNDEN AYRILMIYOR. BORSALARDAKİ STABLECOİN MİKTARI HER GEÇEN GÜN ARTIŞ GÖSTERİYOR. SADECE DOĞRU ZAMANI BEKLİYORLAR.”

Yatırımcıların çok daha fazla BTC satın almak için doğru zamanı beklediklerini aktaran CZ, kripto para sektöründen kimsenin ayrılmadığını vurgulamakta.

Bu gelişmeler göz önüne alındığında ise herkesin beklediği boğa sezonu, yine herkesin beklediği 2024 tarihinden çok daha önce başlayacak olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz