Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolar gelir elde etti

Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolar gelir elde etti

0
Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolar gelir elde etti

Bitcoin madencilerinin Ağustos ayında elde ettiği gelir ile ilgili veriler ortaya çıktı.

The Block Research tarafından ortaya konan verilere göre Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

Veri kaynağına göre Bitcoin madencileri en yüksek geliri geçtiğimiz Mart ayında elde ederken, yaklaşık olarak 1,75 milyar dolarlık bir getiri ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz ay 970 milyon dolar civarında gelir elde ede Bitcoin madencileri, işlem sayılarının yeniden artması ve fiyatın yükselmesi ile birlikte Ağustos ayında neredeyse yüzde 45 daha fazla getiri elde etmiş oldu.

Bitcoin tarafında 2 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yeniden 50.000 dolar seviyesi aşılırken, son 7 günde BTC yüzde 7’lik bir yükseliş yaşamış oldu. Bitcoin’in piyasa baskınlığı yüzde 42 seviyelerinde bulunurken, Ethereum tarafındaki baskınlık ise yüzde 19,7 civarında.

941 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin, gözünü bir kez daha 1 trilyon dolara dikmiş durumda. Son 24 saat içinde 40 milyar dolarlık işlem hacmi oluşturan öncü kripto para birimi, 50.000 dolar seviyesine yükselişi ile birlikte 465 milyon dolarlık short pozisyonun da tasfiye edilmesine sebep oldu.

CryptoRank tarafından paylaşılan verilere göre OKEx’te 158 milyon dolarlık Bitcoin pozisyonu likide olurken, Bybit’te ise 142 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edilmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz