Bitcoin Madenciliği 2021’in Son Çeyreğinde Daha Sürdürülebilir Hale Geldi

0
4

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin (BMC) son verilerine göre 2021 yılının son çeyreğinde yenilenebilir enerji ile çalışan küresel Bitcoin madenciliği endüstrisi üçüncü çeyreğe göre yüz baz puanı artarak %58,5’e yükseldi.

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) 18 Ocak tarihinde 2021 yılının son çeyreğine ait yenilenebilir enerji ile elektriğin bir arada kullanılması, teknolojik verimlilik ve elektrik tüketimi konularına odaklanan anket verilerini yayınladı.

Ankette, küresel Bitcoin ağının %46‘sını oluşturan madencilerin yenilenebilir enerji kullanımına yer verildi. Ankete göre BMC %66,1 yenilenebilir enerji ile elektriği bir arada kullanıyor. BMC, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde küresel Bitcoin madencilik endüstrisinde yenilenebilir enerji ile birlikte elektrik kullanımının yaklaşık %58,5 olduğunu söyledi. Değerler üçüncü çeyreğe göre yüz baz puanı artış gösterdi. Sektörün tahmini teknolojik verimliliği de %9 artarak MW başına 19.3 petahash‘a ulaştı.

MicroStrategy’nin CEO’su ve BMC’nin önemli bir üyesi olan Michael Saylor konu ile ilgili;

Bu çeyrekte yarı iletken teknolojisindeki gelişmeler, Kuzey Amerika madenciliğinin hızla büyümesi, madencilerin Çin’den ayrılması, sürdürülebilir enerji ve modern madencilik tekniklerine yönelik dünya çapındaki dönüşüm ile Bitcoin madenciliğinde, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik trendinin devam ettiğini gördük.

açıklamalarında bulundu.

Ayrıca Core Scientific ve BMC’nin kurucu ortağı Darin Feinstein, BMC’ye katılan üyelerin hash oranının dördüncü çeyrekte %77 arttığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz