Bitcoin Madencilik Şirketi Riot Blockchain, Bu Yıl Üretimini Üçe Katladı

0
6

Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, yılın başından bu yana Bitcoin üretimini üç kattan fazla artırdı..

Amerika Birleşik Devletleri merkezli halka açık madencilik şirketi Riot Blockchain, bu yıl Bitcoin (BTC) üretimini 2020’ye kıyasla üç kattan fazla arttığını açıkladı.

Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre Riot, 2021 yılında şimdiye kadar 2.457 BTC (yaklaşık 135 milyon Dolar) üretti. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre %246 oranında bir artış anlamına geliyor. Eylül ayı üretimi yıldan yıla dört kattan fazla artan madencilik şirketi, geçen ay 406 Bitcoin üretti; Eylül 2020’de ise bu sayı 91 BTC seviyesinde idi. 30 Eylül 2021 itibariyle Riot, 3.534 Bitcoin’e (194.4 milyon Dolar) sahip olduğunu açıkladı. Riot, şu anda saniyede 2.6 exahash (EH/s) kapasitesine sahip yaklaşık 25.646 madenciden oluşan bir “filoya” sahip olduğunu belirtiyor.

Riot’un son derece güçlü Eylül ayı performansına rağmen firma, yeni çıkarılan Bitcoin’lerinden hiçbirini satmadı. Riot’un birikimi, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un da dikkatini çekti. Saylor, konu ile ilgili, “Halka açık Bitcoin madencileri, Bitcoinlerini satmıyorlar; Bitcoin biriktiriyorlar. Oyun değişti.” diye yazdı.

Geleceğe baktığımızda ise Riot, gelecek yılın dördüncü çeyreğinden önce 7.7 EH/s’lik bir hash oranına sahip olmayı umuyor ve o zamana kadar 81.000’den fazla Ant madencisini çalıştıracağını öngörüyor. Riot, Eylül ayı için son derece başarılı sonuçlar yayınlayan halka açık tek madencilik firması değil. Rakibi Marathon Digital Holdings de Pazartesi günü yaptığı duyuruda Eylül ayında 340.6 BTC çıkardığını açıkladı. Marathon firması, 2.7 EH/s’lik bir karma hash oranını temsil eden ve 25.272 madenciden oluşan bir filoyu yönettiğini belirtiyor. Marathon ayrıca Cuma günü Silvergate Bank ile 100 milyon Dolarlık bir kredi anlaşması yaptı. Marathon’daki hisseler, yılbaşından bu yana 11 Dolar seviyesinden 39 Dolara kadar yükselirken; Riot’un hissesi aynı dönemde 16.48 dolardan 26.61 Dolara yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz