Cumhuriyetçi senatör ve uzun süredir Bitcoin boğası olarak bilinen Cynthia Lummis, kişisel portföyüne 100.000$ değerinde Bitcoin ekledi.

Wyoming’den Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, yatırımları arasına 100.000 dolar değerinde kripto ekleyerek oldukça büyük bir Bitcoin satın aldığını açıkladı. Perşembe günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan rapora göre, Lummis 16 Ağustos’ta 50.000 ile 100.000$ arasında bir değer kazandı. Rapora göre, satın alma aracılık platformu River Financial aracılığıyla gerçekleştirildi.

2012 Kongre Bilgisine İlişkin Ticareti Durdurma Yasası ( STOK Yasası ) uyarınca , ABD’li senatörlerin ve 119.554$’ın üzerinde kazançları olan kıdemli personelin belirli finansal işlemleri ifşa etmesi gerekmektedir. Bu gereklilik sonucunda yapılan işlem 1.000 doları aşarsa, herhangi bir hisse senedi, tahvil, emtia ve diğer menkul kıymetlerin satın alınmasını, satılmasını veya takas edilmesini içerir.

Lummis’in satın alımı 45 günlük raporlama süresinin dışında açıklanmış gibi görünse de, senatörün sözcüsü CNBC’ye gecikmenin bir dosyalama hatasından kaynaklandığını söyledi.

Lummis’in ofisinden bir sözcü şu açıklamayı yaptı:

Bir kez fark ettiğimizde, düzeltmek için Etik kurul çerçevesinde birlikte çalıştık fakat gecikmesi küçük bir hataydı ve sorun ve cezasız bir şekilde çözüldü.

CNBC’ye göre Lummis ilk kez böyle bir hata yapmıyor. Nisan ayında, Senato ile yaptığı yıllık finansal açıklama formuna Bitcoin’i dahil edemedi. Bununla birlikte, başka bir açıklamada 100.000 ila 250.000 dolar arasında kriptoya sahip olduğunu açıkladı.

Lummis, uzun yıllardır güçlü bir Bitcoin savunucusu olmuştur. Eylül 2020’de Wyoming Blockchain Stampede etkinliğinde konuşan Cumhuriyetçi senatör, ilk Bitcoin’ini dünyanın önde gelen kripto para biriminin 330 dolardan işlem gördüğü 2013’te satın aldığını söyledi.

Lummis , Kasım 2020’de ABD Senatosu’na seçilmeden önce sekiz yıl Wyoming eyalet saymanı olarak görev yapmıştı. Senato katında Lummis şu açıklamalayı yaptı:

Stablecoin’lerin yalnızca mevduat kurumları tarafından veya para piyasası fonları veya benzeri araçlar aracılığıyla çıkarılması gerektiğini ve Stablecoin’ler %100 nakit ve nakit benzerleri tarafından desteklenmeli ve bu düzenli olarak denetlenmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz