Yatırım platformu Public.com, rakibi Robinhood’a katıldı ve kripto paralar için de işlem özelliklerini açma kararı aldı. Robinhood’dan farklı olarak kaldıraçlı ve opsiyon işlemlerine izin vermeyen Public, içinde Bitcoin ve Dogecoin’in de olduğu 10 kripto parayı listeleyecek.

2021 yılında başlayan ve hala devam eden büyük kripto para sezonu, yatırım şirketlerinin de bu endüstriye dahil olmasını sağladı. Yatırım platformu Public.com da, Bitcoin ve Dogecoin’in dahil olduğu 10 kripto parayı müşterilerine sunma kararı aldı. 2019’da kurulan platform böylece büyüme adına da önemli bir adım atmış oldu.

Platformda Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, Ethereum Classic, Dash ve Zcash işlemleri yapılabilecek. Kullanıcılar, bu kripto paraları alıp, satabilecek ya da saklayabilecek. Şirketten yapılan açıklamada ayrıca, yeni özelliğin, hizmet sağlayıcısının gerekli olan lisansa sahip olmaması sebebiyle New York bölgesinden olan müşterileri kapsamadığı belirtildi.

Public.com’un bu hamlesinin Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yükseldiği bir dönemde gelmesi de dikkat çekiyor. Son 1 haftada %30’dan fazla yükseliş kaydeden en büyük kripto para şu anda yaklaşık 54 bin dolardan işlem görüyor.

Public.com yöneticisi Stephen Sikes, bu yeni adımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto paralar yeni jenerasyon yatırımcı kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı. Ayrıca kripto paraların geniş portföylerde çeşitlendirme amacıyla bulunmasının bu zamanın geçerli bir kuralı olduğunu düşünüyoruz. ”

Public.com, Robinhood kadar büyük bir platform olarak görülmese de son dönemdeki yükselişiyle dikkat çekiyor. 1 milyon kadar kullanıcı sayısına sahip olan platform, Şubat ayında aldığı yatırımla piyasa değerinmi 1.2 milyar dolara çıkarmıştı. ABD’li ünlü aktör ve rapçi Will Smith de, Dreamers VC adlı girişim sermayesi şirketi vasıtasıyla platforma yatırım yapan isimler arasında yer alıyor.

Public.com, kripto para hamlesinden önce müşterilerine sadece ABD’de listelenen hisse senetlerine yatırım yapma imkanı tanıyordu.

Şirket ayrıca geçtiğimiz kış aylarında yaşanan GameStop olayları gibi durumların yaşanmaması için de platformda kaldıraçlı ve opsiyon işlemlerine izin vermiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz