Yeni Zelanda İlk Bitcoin Fonunu Başlatıyor!

0
15


Yeni Zellandalı bir şirket olan Vault Digital Funds, ülkede vatandaşlarına yönelik, ilk Bitcoin fonunu başlatmayı hedefliyor. Zellanda da yakın tarihli yapılan bir rapora göre Vault Digital Funds, Yeni Zellanda’da bulunan yatırımcılara Vault İnternational Bitcoin Fund adında bir fon başlatacağını ilan ediliyor. Fon sayesinde yatırımcılar, Bitcoin sahibi olmadan bu fon aracılığı ile yatırımlarını yapabilecekleri söyleniyor.

Vault Digital Kurucu Ortağı şu açıklamada bulunuyor:

”FONU, İNSANLARIN DAHA KARMAŞIK VE TEKNİK KISIMLARINI KENDİLERİ YAPMAK ZORUNDA KALMAYACAK. BU YATIRIMI YAPABİLECEKLERİNE OLANAK TANIYAN RAHAT VE HARİKA BİR YOL OLARAK GÖRÜYORUZ.”

Bu girişimin diğer bir çok geleneksel yatırım fonlarından farklı olacağını da söyleniyor. Fonun sadece on yıldan uzun süre yatırım planı olan kişilere verileceği de belirtiyor.

Bununla birlikte Vault Digital Funds CEO’su Vinnie Cardiner, yatırımcıları kripto varlıkların riskleri konusunda uyarıyor.

”BİTCOİN VE DİĞER KRİPTO VARLIKLAR, HERKESİN UĞRAŞABİLECEĞİ BİR ALAN DEĞİL. BU İNSANLARIN HAFİFE ALABİLECEĞİ BİR KONU DA DEĞİL.”

NZ Everday Investor’ın sunucusu ve mali müşavir Darcy Ungaro, Bitcoin’in bir aldatmaca veya heves olduğu iddialarına rağmen, Yeni Zellandalılar son zamanlarda, kripto para birimlere karşı büyük bir ilgi gösterdiklerini söylüyor.

”SON ÜÇ YILDIR, İNSANLARIN BİTCOİN’İN BİR ALDATMACA VEYA HEVES OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİ KONUŞMALARA KATILIYORUM. ANCAK SON ZAMANLARDA DAHA ÇOK İNSANIN PORTFÖYÜNE, BİTCOİN VEYA DİĞER KRİPTO PARA EKLEMESİNE YARDIMCI OLUYORUM.

ASLINDA, ÖNEMLİ OLAN BİTCOİN’İN RİSK OLUP OLMADIĞI DEĞİL, İNSANLARIN KRİPTO VARLIKLARA NASIL YATIRIM YAPTIĞI VEYA NASIL TUTTUKLARI. ÖNEMLİ OLAN RİSK YÖNETİMİNİ İYİ ANALİZ ETMEK.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz