Mark Cuban: İnsanlar Bitcoin Yerine Dogecoin Tercih Ediyor

0
9

Dallas Mavericks ekibinin sahibi, yatırımcı ve milyarder Mark Cuban, insanların her ay binlerce dolar değerinde Mavericks ürünleri satın almak için Dogecoin kullandığını dile getirdi. Ayrıca sadece eğlence için önde gelen meme kripto varlık daha fazla alanda kullanılıyor.

Milyarder Cuban, FOX Business’a yakın zamanda verdiği bir röportajda tüm kripto varlıkların farklı olduğuna ve farklı faydaları olabileceğine değindi. Altından daha iyi olan Bitcoin’i de bir değer deposu ve harika bir alternatif olarak nitelendirdi.

Ayrıca Cuban açıklamalarında oluşturmasına izin verdiği akıllı sözleşmeler, sağladığı güvenlik ve dağıtılmış yönetim sunma yetenekleri için ikinci en büyük kripto varlık olarak işaret ettiği Ethereum’u da övdü. Bunun yanında DeFi ve NFT’lerden bahsetti.

Mark Cuban ayrıca insanların Dallas Mavericks online mağazasından ürün veya bilet satın alırken, ödeme yapmak için DOGE kullanmayı tercih ettiğini paylaştı.

İnsanların gerçekten kayda değer bir varlık olduğu için Bitcoin ile ödeme yapmayı tercih etmediğini vurguladı.

Mavericks online mağazası, sezon dışında her ay Dogecoin’den binlerce ve binlerce dolar kazanıyor. Bunun nedeni Dogecoin fiyatının çok fazla değer kazanmaması, bu nedenle insanların onu bir değer deposu olarak kullanmıyor olmaları.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz