Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Piyasa Kapitalizasyonunda Facebook’u Geçti

Bitcoin Piyasa Kapitalizasyonunda Facebook’u Geçti

0
Bitcoin Piyasa Kapitalizasyonunda Facebook’u Geçti

Bugün Bitcoin, haberimizin yazımı itibarıyla 930 milyar dolar piyasa değerindeki Facebook’u geride bırakarak bir başka büyük dönüm noktasına daha ulaştı.

Bitcoin bu yılın başlarında fiyatta bazı gerilemeler yaşamış olsa da, BTC hızla yükselmeye devam ediyor. Geçen yıl, Bitcoin, sadece yüzde 22 artış gösteren Facebook’a kıyasla yüzde 360’ın üzerinde arttı. Facebook, Bitcoin’in dünyanın en değerli varlığı olma yolunda geçtiği bir sonraki dev oldu. Buradaki karşılaştırmanın, halka açık şirket olan Facebook ile parasal varlık ve dağıtılmış ağ olan Bitcoin’in karşılaştırması olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bitcoin, son on yılın en iyi performans gösteren varlığıydı ve bu on yıla gerçekten güçlü bir şekilde başladı. Bu da BTC’yi potansiyel olarak bu on yılın en iyi performans gösteren varlığı olarak tarihe kazıdı.

Bu yılın 4. çeyreğine girerken, Bitcoin bugün olduğundan daha fazla değer elde etmeye ve katlanarak daha yüksek büyümeye hazırlanıyor. Bitcoin tipik olarak önceki yılların 4. çeyreğinde iyi performans gösterme eğilimindedir. Q4 2020, bugün içinde bulunduğumuz bu mevcut boğa koşusunun başındaydı.

Pek çok kişi, merkez bankalarının para arzını genişletmesi, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihaleye çıkarması ve bilançolarına eklemesi, BTC’nin uzun vadeli sahipleri tarafından borsalardan çıkarılması gibi birçok durum nedeniyle bu dördüncü çeyrekte daha da yükseleceğini tahmin ediyor.

BTC’yi en iyi hisse senetlerine göre sıralarken, Bitcoin’in yavaş yavaş listenin en üstüne çıktığı açıkça gözüküyor. Bitcoin’in bu hızlı artışı, onu Amazon’un hemen arkasında 6. sıraya koyuyor. Bundan sonraki engeller sırayla: Google, Saudi Aramco, Microsoft, ardından Apple.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz