Her Haneye 1000$ Değerinde Bedava Bitcoin Dağıtılacak!

0
13

ABD’nin Missouri eyaletinde küçük bir kasaba olan Cool Valley belediye başkanı Jayson Stewart, geçtiğimiz aylarda kasabadaki her haneye Bitcoin verme projesi ile kısa sürede popüler olmuştu.

Stewart yakın zamanda verdiği bir röportajda, Bitcoin’in kendisine, gelecek ve insanlar hakkında yeni bir düşünme şekli verdiğini ve Bitcoin’den belirli bir düzeyde iyimserlik ve umut aldığını söyledi.

Projenin başında her haneye 500 dolar değerinde BTC vereceklerini söyleyen başkan Stewart, işlerin yolunda gittiğini ve Bitcoin projesinin tamamen finanse edildiğini, her haneye 1000 dolar değerinde Bitcoin vereceklerini ifade etti.

Girişimci belediye başkanı, hiç ummadığı anda projenin popüler olduğunu ve beklediklerinden fazla bağış topladıklarını,  finans kaynaklarının artan kısmı ile kasaba ile ilgili çevre dostu projeler için kullanmayı planladıklarını belirtti.

Bitcoin’i belirli bir süre elde tutma şartı ile başlayan projede bazı değişiklikler olduğunu söyleyen Stewart, Bitcoin’in nasıl dağıtacağına ilişkin süreç ile ilgili henüz tam karar vermediklerini ancak kasaba sakinlerine verilen Bitcoin ile ilgili seçenek sunacaklarını söyledi.

Güncellenen planda öncelikle kasaba sakinlerine Bitcoin konusunda eğitim verilecek. Sonrasında Bitcoin’i uzun süre elinde tutmayı tercih eden sakinlere daha büyük Bitcoin ödemesi almalarına izin verilmesi planlanıyor.

Cool Valley belediye başkanı herkese örnek olabilecek yenilikçi projeleri ve düşünceleri ile Bitcoin’in adaptasyonuna büyük katkı sunuyor. El Salvador ile başlayan kurumsal Bitcoin ilgisi yerel yönetimler düzeyinde de artarak devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz