Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Kripto Dolandırıcıları Apple’ı Kullandı!

0
12

Dün gece itibariyle dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple, yeni ürünlerini ve teknolojilerini tanıttı. Bu tanıtımda açıklanan fiyatlar dikkat çekse de, dolandırıcı kripto para yatırımcılarının da bu etkinlikte de var olduğu gözlemlendi.

Apple fiyatlarının açıklanmasının ardından birçok yatırımcı “Ethereum satın alırım daha mantıklı” dediği görülse de, İphone’u da tercih edenler vardı. Apple her ne kadar yatırımcıları 2’ye bölse de, yine dolandırıcıları engellemeyi başaramadı.

Apple’ın canlı yayını esnasında dolandırıcılarda Youtube hesabı üzerinden bir canlı yayın açtı. Apple CEO’su Tim Cook’un eski bir röportajını gösteren sahtekarlar, birçok yatırımcıya yayını izletmeyi başardı.

Bu yayın sayesinde kabataslak oluşturulmuş ve halen tamamlanmamış bir web sitesine yatırımcıları yönlendiren dolandırıcılar, bu yatırımcıların web sitesine güvenip cüzdanlarını bağlaması sonrası ise fonları çalmayı amaçlamaktaydı.

Eylül ayında bir Apple etkinliği sırasında benzer numarayı yapan dolandırıcılar, artık devasa şirketleri de bu yönde kullandığı görülüyor.

Apple’ın sözde 100 bin Bitcoin (BTC) satın aldığı ve şimdi çekiliş yapacağını iddia eden dolandırıcılar, çekilişe katılmak için ise yatırımcılara ufak miktarda ödemeler yapmayı kabul ettirmeye çalışıyordu.

Okurlarımızın kripto para dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları ve cüzdanlarını bağladıkları web siteleri önceden detaylıca araştırmaları önerilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz