Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Bu Metrik Üzerinde Zirveye Ulaştı!

Bitcoin (BTC) Bu Metrik Üzerinde Zirveye Ulaştı!

0
Bitcoin (BTC) Bu Metrik Üzerinde Zirveye Ulaştı!

Son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) karşı olan ilginin artmaya başladığı görülüyor. Yaşadığı yükselişler ile birlikte yatırımcıların kripto para sektörüne odaklanmasına sağlayan BTC, bazı metrikler üzerinde ise zirve seviyelere ulaştı.

Her ne kadar Bitcoin hash-rate (madencilik zorluğu) oranının düşüş sezonlarında azaldığı görülüyor olsa da, son dönemlerde artmaya devam etmekte.

Bitcoin hash-rate oranının artış göstermesi ise ekosistem üzerindeki madenci sayısının artığını kanıtlamakta. Daha fazla madencinin olması ise BTC’ye ulaşmayı güçlendirmekte.

Bu metriğin ilerleyen dönemlerde artmaya devam etmesi lider kripto para biriminin de yükseliş yaşamasını sağlayabilir.

Madenciler her ne kadar bir dönem yaşanan kaos ortamından dolayı kontak kapatmış olsa da, sektörün tekrardan toparlanması madencilerin de çalışmalara başlamasını sağladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 4 yılda bir devasa ralliler yaşadığı görülüyor. Halving (blok yarılanması) ile birlikte yükselişe geçen BTC, yatırımcıların devasa kazançlar elde etmesini sağlamakta.

Halvingin amaçlarından bir tanesinin ise hash-rate oranının artış göstermesi sağlamak olduğu biliniyor. Madenciler arasında pay edilecek olan BTC miktarının azalması, Bitcoin’in değer kazanmasını sağlıyor.

2024 yılı itibariyle tekrardan ciddi yükselişler yaşaması beklenen BTC, balinaların bu gelişmeyi önceden fiyatlamaya karar vermesi durumunda ise 2023 yılında daha yükselişlere başlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz