Bitcoin’e (BTC) Olan İlgi, 4 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

0
8

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerin en hareketli günlerinden bir tanesini geçirmeye devam ediyor. 18.600 dolar seviyelerine kadar gelen düşüşlerin ardından yükselişe geçen BTC, yatırımcıları umutlandırmakta.

Bitcoin’in volatil hareketler sergilemeye başlamasının ardından sonra ise yatırımcıların türev piyasalara olan ilgisin artmaya başladığı gözlemlendi.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan Glassnode’un aktardıklarına göre, Binance üzerinden vadeli sözleşmelerden alınan faiz miktarı son 4 ayın en yüksek seviyesi olan 3.9 milyar dolara ulaştı.

Açılan bu pozisyonların ise süresiz olması dikkat çekiyor. Uzun vadeli pozisyon alan yatırımcılar, ilerleyen süreçte BTC’nin volatil hareketler sergilemesini beklemekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son yaşadığı yükselişlerin ardından türev piyasalarda açılan pozisyonların “long” yönüne döndüğü görülüyor.

Her ne kadar şimdilik açılan bu pozisyonlar long tasfiyesi ile birlikte düşüş getirebilecek kadar büyük olmasa da, ilerleyen saatlerde bu miktarın artmaya devam etmesi bir domino etkisi yaratabilir.

Yarın itibariyle ABD’de enflasyon verilerinin açıklanacağını unutmamak gerek. Bu veriler küresel piyasaları gibi kripto para birimlerini derinden etkileyebilir.

Beklentilerin altında bir enflasyon oranının açıklanması halinde yükselişe geçecek olan BTC, yüzde 8.1’in üstünde bir verinin paylaşılması sonrası tekrardan değer kaybedebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz