Bitcoin’de (BTC) “Mayısta Sat ve Git” Söylemi Doğru Çıktı!

0
4

Artık yavaş yavaş mayıs ayının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ayında bitmesine 3 gün gibi kısa bir süre kalmış durumda. Bu ay itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin‘lerin yaşadığı düşüşleri, yatırımcıları derinden yaraladı.

Mayıs ayının başlarında gündeme gelen “sell in may and go away” söylemi, şuan itibariyle Bitcoin ve altcoin’ler için doğru çıkmış gibi gözüküyor.

4 ayın ardından ilk kez aylık mumu kırmızı kapatacak gibi gözüken BTC, bu ay içinde toplamda yüzde 11’lik bir düşüş yaşadı. Son süreçte ise Bitcoin’in en dip nokta olan 25.877 dolardan tepki aldığı görülüyor.

pastedGraphic.png

Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yüzde 10’luk düşüşü önemsiz gibi gözüküyor olsa da, bu düşüşler bazı altcoin’lerin yüzde 50’ye yakın değer kaybetmesine neden olmuş durumda.

ABD borsalarında ortaya çıkan “mayıs ayında sat ve git” söylemi kripto sektöründe de etkili olsa da, önümüzdeki aylarda kripto para sektöründe durumlar değişebilir gibi gözüküyor.

Haziran ayı itibariyle Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz artışlarını durdurması ve ABD enflasyonunun beklentilerin altında gelmesi, Bitcoin ve altcoin’lerin tekrardan volatil yükselişler yaşamasını sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz