Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’de hedef 150 bin dolar

Bitcoin’de hedef 150 bin dolar

0
Bitcoin’de hedef 150 bin dolar

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin son günlerde güçlü bir ralli yakaladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin fonlarına onay vermesinin ardından güçlü bir destek alan Bitcoin Pazartesi günü 67 bin 582 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin küresel piyasalarda an itibariyle 66.366 dolardan değerleniyor. Yatırım uzmanları Bitcoin’in bu yükselişinin temeli olduğunu ve yükselişin devam edebileceğini belirtiyor. Ancak yatırımcıların bu riskli piyasada dikkati elden bırakmaması gerekiyor.

Yatırım danışmanlığı şirketi Inside Edge Capital Management’ın Kurucusu Todd Gordon konuyla ilgili CNBC’ye yaptığı açıklamasında, kripto paralar için “Bana kalırsa müşteri portföylerinin bir parçası olması gerekiyor. Ancak küçük bir parça olmalı. Aslına bakılırsa Bitcoin’in 125 bin dolar ile 150 bin dolar arasında bir direnç noktamız bulunmuyor. Yani bu noktaya gelebileceğini düşünüyorum” dedi.

Gordon’ın portföyünün kabaca %3’ü farklı dijital varlıklara yöneltilmiş durumda. Borsa uzmanı, Apple’ın kripto teknolojilerini araştırmasını, Çin’in yasakları sonrasında ABD’deki kripto madenciliğinin yükselişini ve metaverse dünyasındaki gelişmeleri kripto alanındaki yükselişi destekleyen etkenler arasında gösterdi. Ancak Gordon aşırı volatilite nedeniyle tedbiri elden bırakmıyor.

Borsa uzmanı açıklamasında, “Boğa piyasasından yanayım. Ancak volatilite o kadar olağanüstü ki lütfen dikkatli olun ve neyle uğraştığınızı anlayın” dedi.

Yatırım danışmanlığı firması Chantico Global’ın Kurucusu ve CEO’su Gina Sanchez aynı röportajda ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto paraları yasaklamayı düşünmediğini hatırlattı ve bu durumun rallinin yükselişine yardımcı olacağını söyledi. Ancak Sanchez FED’in Bitcoin için en önemli engel haline gelebileceğine de dikkat çekti.

Sanchez, “Ekonomi yeniden açılmaya devam ettikçe ve rakamlar ısınmaya başladıkça, bir noktada FED’in dev parasal teşviklerinden geri adım attığını, piyasalardaki likiditenin azaltılmasını ve muhtemelen zayıf bir kripto para performansını göreceğiz” dedi.

Yatırım uzmanı merkez bankalarının aynı zamanda kendi dijital para birimlerini de yaratıyor olmasının yeni riskler oluşturacağı konusunda uyardı.

Sanchez, “Merkez bankası dijital para birimleri, düzenleme söz konusu olduğunda bir avantaja sahip olma potansiyelini elde ediyor ve şu anda kripto konusunda büyük bir bilinmezlik teşkil ediyor. Büyük kazananlar ve kaybedenler yaratabilir” açıklamasında bulundu.

Borsa uzmanı tıpkı Gordon gibi portföylerde kripto paralara çok az yer ayrılması gerektiğini söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz