Bitcoin’i Meşru Para Birimi Kabul Edeceği İddia Edilen Ülkeden Yanıt!

0
15

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi kabul ederek tarihte bir ilke imza attı. El Salvador’u ilerleyen tarihlerde başka ülkelerin de takip edeceği bilinse de henüz bu durum gerçekleşmedi ancak iddialar güçlenmeye devam etmekte.

Kısa süre önce de bu iddiaların büyük bir kısmı Afrika ülkesi Zimbabve’ye işaret etti. Zimbabve’nin lider kripto para birimi Bitcoin’i meşru para birimi olarak kabul edeceği iddiasına, direkt olarak hükümet cephesinden yanıt geldi. Parası inanılmaz değer kaybeden Zimbabve, yaptığı açıklamada lider kripto para birimi ile ilgili iddiayı tamamen reddetti.

Zimbabve’nin Bilgi, Tanıtım ve Yayın Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ekonomide başka bir para birimine yer olmadığı vurgulandı.

Zimbabve tarafından yapılan açıklamada ZW’nin tek para birimi olacağı vurgulandı ve başka bir kripto para biriminin ekonomiye dahil edilmeyeceği ifade edildi. Buna gelen tepkiler ise tahmin edilebileceği gibi kripto para yanlılarından oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise özellikle El Salvador’un Bitcoin alımlarından sonra ciddi bir yükseliş elde etti ve yeniden tüm zamanların rekorunu kırdı.

Diğer ülkelerin bu başarılı yatırım sonrasında Bitcoin alması veya meşru para birimi ilan etmesi beklense de henüz beklenen etki veya güven ortamı oluşmamış gibi gözükmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz