Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’in Neden 30 Bin Dolarda Takıldığını Gösteren Veri!

Bitcoin’in Neden 30 Bin Dolarda Takıldığını Gösteren Veri!

0
Bitcoin’in Neden 30 Bin Dolarda Takıldığını Gösteren Veri!

Bitcoin zirvesini gördükten sonra yüzde 50’den fazla bir düşüş ile 30 bin doların altına dahi gerilemişti. Hızlı bir yükseliş ile 30 bin doların üstüne tekrar çıksa da bu aralıktan kurtulmayı başaramamış gibi gözüküyor.

30 bin doların kaybı ile düşüşlerin devam edeceğini, ancak 40 bin doların aşılması ile yükselişlerin devam edeceğini söyleyen analistler bu 30 bin aralığının bu sebeple kırılması ve piyasadaki belirsizlikten kurtulmak gerektiğini söylüyorlar. Kısacası Bitcoin için 30 bin dolar seviyesi kripto para piyasasının yönü kararlaştırmasında çok büyük bir rol oynayacak gibi duruyor.

Popüler analist Nunyaz Bizniz 30 bin doların önemli olmasının altında bir çok sebebin olduğunu söyledi. Bunlardan biri aylık grafikte yaklaşık olarak 1.618 Fibonacci seviyesinin 30 bin dolara karşılık gelmesi. 2018 yılında ki 3.100 dolarlık en düşük seviye tespitinde de bu yöntem kullanılmıştı. Ayrıca teknik göstergelerin dışında psikolojik bir destek seviyesi olarak da karşımıza çıkıyor. Genel olarak yuvarlak sayıların psikolojik direnç ve destek olarak karşımıza çıkabildiğini daha önceden de görmüştük.

Ünlü analist Nunyaz Bizniz 30 bin doların altında kurumsalların da satış yapmaya başlayacağını söyleyerek Tesla şirketini örnek gösterdi. Tesla’nın 30 bin doların kırılması halinde firmanın zarar etmemek için elinde ki Bitcoin miktarını azaltabileceğini düşündüğünü söyledi. Çoğu yatırımcı 30 bin doları bir alım fırsatı olarak görüyor ve bu bölgeden alımlar yapıyor. Ancak analistler bu seviyenin kaybedilmesi halinde kripto para piyasası için olumsuz bir havanın hakim olabileceğini belirterek yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz